Світло-Життя (Домашня Церква, Круціята Визволення Людини)

logo4.jpgРух Світло-Життя є одном із рухів віднови Церкви згідно навчання ІІ Ватиканського Собору. Він об’єднує людей різного віку і покликання: молодь, дітей, дорослих, родини („Домашня Церква”), священиків, ченців і черниць, членів світських інститутів богопосвяченого життя. Для кожної з цих груп Рух пропонує відповідну формацію, яка спрямована на виховання зрілих християн та будування живої Церкви.

Знаком Руху Світло-Життя є давній християнський символ “???” (ФОС - Світло) і “???” (ДЗОЕ - Життя), з’єднані між собою “?”, Формула "Світло-Життя",  виражає єдиність між світлом, яке дає Бог, і життям, тобто наше свідоцтво християнського життя. Виконавцем цієї єдності - в що віримо - є Святий Дух. Він спричиняє, що світло розуму, світло совісті, світло Божого Слова, світло Христа як особового зразка і світло Церкви у формуванні зрілих християн народжують нову людину у спільноті Церкви. утворюють хрест.

Мета Руху Світло-Життя досягається реалізацією формаційної програми. Кожен учасник Руху після євангелізації, яка веде до прийняття Ісуса Христа своїм Господом і Спасителем, бере участь у формації в групі учнів Ісуса (деутерокатехуменат), а потім у спільноті служіння (дияконії) беручи на себе конкретне служіння в Церкві та світі.

„Євангелізація – катехуменат – дияконія” – це три етапи формаційної дороги Руху Світло-Життя на усіх рівнях формації.

Основні методи реалізації формаційної програми: метод „Світло-Життя”, який проникає усі елементи формаційної програми, реколекційна оаза (пятнадцятиденні оази) і мала формаційна група (молодь та діти зустрічаються раз в тиждень а подружжя раз в місяць) .

Структура Руху відповідає структурі Церкви. Малі групи, до яких належать учасники Руху, як правило утворюють його спільноту в парафії. Спільноти Руху підтримують між собою зв’язок зустрічаючись на Днях Спільноти.

Відповідальним за цілий Рух  є Генеральний Модератор Руху Світло- Життя. На рівні країни, дієцезії та парафії відповідальність лежить на модераторах країни, дієцезії та парафії. Кожен модератор здійснює своє служіння разом з групою дияконії яку творять як духовні так і світські особи.

Священики, які є членами Руху, виконують роль модераторів, а ті які не належать до нього – опікунів. На них накладена відповідальність за духовну формацію учасників Руху і еклезіальність спільнот.

Початок Руху припадає на 1954 рік, саме тоді відбулася перша Оаза Дітей Божих, яку провів засновник Руху та перший його модератор о. Франциск Бляхніцький (24.03. 1921. – 27.02.1987.). Оази дали поштовх для дальшого розвитку Руху Cвітло-Життя. До 1976 року Рух був відомий під назвою „Оазовий Рух”, „Рух Живої Церкви”. Рух Світло-Життя виник і розвивається в Польщі, а за останні роки поширився за її межами: в Словаччині, Чехії, Німеччині, Білорусії, Литві, Латвії, Канаді, Україні та в інших країнах.

РУХ В УКРАЇНІ

Початок Руху Світло-Життя в Україні можна вбачати в кінці вісімдесятих років та початок дев’яностих двадцятого століття. Саме тоді, відкривалися кордони нашої держави для священників з Польщі, які приїжджали в Україну для служіння Церкві. Вони й в своїй душпастирській праці, особливо з дітьми та молодю, часто використовували досвід Руху з Польщі. На основі формаційних матерялів Руху Світло-Життя, організовували літні реколекції, оази для дітей та молоді, дні спільноти (які пізніше переросли в "дієцезіальні зїзди молоді"). На початку це були тільки поокремі події, акції і лише згодом в деяких парафіях почала відбуватися формаційна праця протягом року згідно програми Руху Світло-Життя.

В Україні, Рух Світло-Життя найбільш поширений в родинних спільнотах "ДОМАШНЬОЇ ЦЕРКВИ" ініціаторами якої були самі родини. "Домашня Церква"  Руху Світло-Життя в Україні, початок свого розвитку бере з Кам’янець –Подільської дієцезії і тісно пов’язана з парафією в с. Гвардійське. 2 лютого 1992 року в парафії Святого Войцеха с. Гвардійське, відбулася перша зустріч кругу родин "Домашньої Церкви" яку провадив о. Віктор Ткач, перший модератор Домашньої Церкви в Україні. Подружжя з першого кругу допомагали засновувати спільноти в інших парафіях. Таким чином в ряди "Домашньої Церкви" приєднувалося що раз більше родин з Камянець-Подільської дієцезії як і з-поза неї. З цього часу парафія в с. Гвардійське стала осередком Руху, де від початку проводилися зустрічі та реколекції для родин.

В міру поширення "Домашньої Церкви" в Україні, почала формуватися структура Руху. На нинішній час в Україні біля 140 кругів ДЦ, які обєднують понад 700 родин, у чьотирьох дієцезіях. Станом на початок 2010 року в Кам’янець-Подільській дієцезії діє 102 круги Домашньої Церкви.

Окрім формації протягом року, яка відбувається в малих спільнотах (родини зустрічаються раз на місяць в колах а молодь раз на тиждень в групах), відбуваються пятнадцятиденні оази родин (зимою і влітку), молодіжні оази та інші тематичні реколекції. Чотири рази в рік усі зустрічаються на днях спільноти, які є нагодою до спільної молитви, радості, ділення життям. Для кращого поглиблення сутті християнської формації та харизмату Руху, відбуваються Школи аніматорів, які проводяться в Євангелізаційному Центрі Світло-Життя с. Гвардійське.

„Домашня Церква” Руху Світло-Життя  допомагає сакраментальним подружжям черпати з благодаті і сили таїнства подружжя, навчає як житти цим таїнством протягом усього життя. З'єднує вона в собі харизмати Руху Світло-Життя та міжнародного руху католицьких подружжів EquipesNotre-Dame, від якого перейняла ідеал подружньої духовності, тобто прямування до Бога в подружній єдності.

Подружня духовність, пропонована в рамках „Домашньої Церкви”, реалізовується через прийняття  формаційницх елементів, званих зобов'язаннями - дарами. Це щоденна особиста молитва, пов'язана з читанням Святого Писання, регулярна зустріч з Словом Божим, щоденна подружня молитва, щоденна молитва сім'ї, як спільноти, зануреної в Богові, щомісячний подружній діалог, якого наслідком є прийняте правило (регула) життя (систематична робота над собою), участь в щомісячних зустрічах формаційницх кола (група 4-7 подружжя), участь принаймні раз в рік в формаційних реколекціях. Ці зобов’язання не є метою самі в собі, але засобом до мети. Їх реалізація відбувається в подружжі через щоденне спільне зусилля чоловіка і жінки, які приймають та реалізують окремі зобов'язання а також через взаємодопомогу подружжів в спільноті (колі).
logo3.jpgВеликим даром для України є КРУЦІЯТА ВИЗВОЛЕННЯ ЛЮДИНИ, яка повстала і розвивається в Русі Світло-Життя. Щораз більше людей (дорослі, молодь, діти), не тільки з Руху, але й ті які до нього не належать, приєднуються до цього Діла. Члени Круціяти через молитву і добровільний піст від алкоголю, а також свідчення тверезого та здорового способу життя, творять нову культуру в своїх середовищах життя і праці. Кожного року, в останню суботу жовтня, відбувається Всеукраїнське Паломництво Круціяти Визволення Людини, в якому беруть участь не тільки члени Круціяти, але також всі хто прагне молитися про визволення для себе, своїх рідних і усієї країни.

Рух Світло-Життя в Україні, має також свій осередок "Центр Євангелізації Світло-Життя" в с. Гвардійське, який 20 червня 2009 року був офіційно відкритий і поблагословлений єпископом Леоном Дубравським. "Центр Євангелізації Світло-Життя" служить  для  потреб Руху і Церкви в нашій дієцезії.

Від початку свого існування в Україні, Рух Світло-Життя тішиться підтримкою та благословенням єпископів, які вбачають в цьому харизматі чудову дорогу для зростання у вірі людей усіх станів.

 

Контактні адреси:

Центр Євангелізації Світло-Життя

Вул. Соборна 33,

c. Гвардійське

Хмельницька обл. 31352

 

Модератор Руху Світло-Життя в Кам’янець-Подільській дієцезії

о. Ярослав Ґонсьорек

тел. 0382 624182,

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Дієцезіяльна пара „Домашньої Церкви” - Кам’янець-Подільська дієцезія

Ірина і Алік Пацьори,

тел. +38-096-55-55-739.
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Дієцезіяльна пара „Домашньої Церкви” - Києво-Житомирська дієцезія

Світлана і Руслан Кагановичі,

тел. +38-050-735-98-86.

  http://oazaukraina.blogspot.com/
та Центр Євангелізації Світло-Життя

вул. Соборна 33,
c. Гвардійське
Хмельницька обл. 31352
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

 

 

Опрацювала: Тереза Андрущишина

Якщо ви помітили помилку в тексті натисніть: Ctrl + Enter.
: Купить корпус для компьютера. Самый лучший корпус для компьютера. Игровой корпус для компьютера. Скачать программы для компьютера. Быстро скачать русские программы для компьютера. Скачать программу для очистки компьютера. Профильная труба цена. Трубу профильную куплю дорого. Труба профильная гост. Новые смартфоны цены. Купить новый самсунг смартфон. Новая модель смартфона.
Горяще туры в турцию. Лучшие туры в турцию все включено. Подбор тура в турцию. Народное лечение глаз. Все болезни глаз лечение. Отекли глаза лечение. Готовые программы Python. Учим python 3 быстро. Скачать книги по языку python. Боли внизу живота. Болит живот при беременности сильно. Почему болит живот.
skrynka-intencij2

Дієцезіяльні Проекти

football180x180
caritas18Ox112
wsd-gorodok
ibn-gor.org.ua180x112
credo-ua.org180x112
credo-ua.org180x112

Друзі

rm170x60

ewtn170x51

cmc-ban-big

Powered by ArtGattino
hosting gattino.org.ua