ПРОХАННЯ ПРО ПРИМНОЖЕННЯ ВІРИ - СПІЛЬНОТА (18 ЛИСТОПАДА, XXXIII НЕДІЛЯ ЗВИЧАЙНА)

PDFДрукe-mail

Попередні зустрічі наблизили нам два особливих наміри нашої молитви в Році Віри, а також пов’язані з ними два важливих формаційних завдання. У першому йдеться про віру в присутність Христа в Його Слові, у другому - про Його присутність в Пресвятих Дарах. Сьогодні зупинимось біля третьої теми, щоб ще виразніше відкрити в ній намір індивідуальної і спільнотної молитви та вміння прийняти випрошений дар і проникнути ним все життя.

ДУМКИ ДЛЯ МЕДИТАЦІЇ, ПРОПОВІДІ, КАТЕХИЗИ, РОЗМОВИ.

 1. Розпочнемо наші роздуми від згадки про одне з чудес, здійснених Христом: «Привели до Нього сліпого і просили, щоб його доторкнувся. Узявши ж сліпого за руку, вивів він його за село і, слиною помазавши йому очі, поклав на нього руки та спитав його: «Чи бачиш що-небудь?» Глянув той і каже: «Бачу людей, - наче б дерева ходячі!» Тоді знову поклав він йому на очі руки і той прозрів, і одужав, і почав бачити усе і здалека, і чітко» (Мк 8,23-25). Ця людина мала потрійне до свідчення. На початку не бачив нічого, потім бачив невиразно, а в кінці міг оглядати світ оздоровленими очима.
 2. Бог разом з благодаттю віри дає нам здатність пізнавати Його самого і дивитись на світ так, як дивиться на нього Він. Коли людина втратить цю здатність, Бог може її повернути. Часто це здійснюється поетапно. Людина поступово отримує назад духовний зір. Однак одного зору не вистачить. Потрібно ще світла, котре освітлює дійсність. Без нього не допоможуть навіть найкращі очі. Тому дорога зростання віри являється одночасно дорогою оздоровлення зору і щоразу глибшого входження в світло. Якщо зір кращає, а світло світить все яскравіше, тоді людина щоразу виразніше бачить, ким є Бог, яким є Його план дій і які Його дороги мислення. Хоча повнота дару бачення Бога обличчям в обличчя буде для нас доступна лише після переходу за брами смерті, та, однак, вже зараз блиск правди все сильніше освітлює тих, котрі ростуть у вірі. Це Боже світло в таємничий спосіб присутнє також в години темряви, які Бог інколи допускає для людини. Така людина, хоч залишається в темряві, не блукає. Сам Бог провадить її через це важке досвідчення.
 3. Звертаємось сьогодні до цієї загальної правди про потребу доброго зору та необхідність ясного світла, оскільки хочемо роздумувати над однією з найважчих в прийнятті і впровадженні в життя правд віри. Йдеться про присутність Христа в кожній людині, в кожній сім’ї і в усій Церкві. Господь Ісус говорив про це багато разів і висвітлював з різних сторін. Ось декілька Його висловів: «Коли хтось мене любить, то й слово моє берегтиме і злюбить його мій Отець, і прийдемо ми до нього, і в нього перебуватимемо» (Йн 14,23); «Усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших - ви мені зробили» (Мт 25,40); «Отож я з вами по всі дні аж до кінця віку» (Мт 28,20). Наскільки сильно вірю Ісусу, коли говорить ці слова? Кожен з нас в своїй щоденній поведінці, дає якусь відповідь на це запитання. Якою є ця відповідь? Задумаймось над трьома ситуаціями, відгукуючись до згаданого чуда відкриття очей сліпому.
 4. Перша можлива відповідь показує нам стан людини, котра нічого не бачить.Тут йдеться про духовний зір. Така людина не може побачити присутності Христа в собі та в інших людях. Також не в силі жити зі свідомістю, що все, що вчинить іншим, вчинить самому Христу. Тож стирає ці слова зі своєї свідомості і з пам'яті. Хоча не заперечує ані не оскаржує їх, та все ж вони не мають жодного впливу на її вчинки.
 5. В дещо інакшій ситуації знаходиться людина, зір якої вже частково оздоровлений. Вона бачить дійсність, але невиразно. До її свідомості і серця доходить правда про те, що коли будь-що доброго чи злого учинить іншій людині, Христос прийме це так, наче це було зроблено для Нього. Така людина пригадує собі про це під час реколекцій або також, коли в неділю читається саме те Євангеліє. Визнає цю науку прекрасною, але не може пам'ятати про неї кожного дня. Вона виразно не впливає на щоденні відносини з іншими.Якби пам'ятала про цю істину, то напевно не здійснила би багато недобрих вчинків і не занедбала би багато необхідних вчинків.
 6. Повне зцілення духовного зору людини і впровадження його в світло, що світить щоразу ясніше і дозволяє бачити те, що невидиме, є особливим даром, який Христос хоче подарувати кожному з нас. Таке світло мають люди, котрі справді вірять кожному слову, сказаному Богом. На них сходить благословення, яким тішилась Марія: «Блаженна ти є, котра повірила, що здійсняться слова, сказані Тобі Господом» (Лк 1,45). Її віру наслідували святі. Блаженна Мати Тереза з Калькутти в своїх «Роздумах» пише (с. 148-149): «Одного разу до нас приїхала дівчина з-за меж Індії, котра хотіла вступити до нашого згромадження. Маємо таке правило, що новоприбулі кандидатки на початку повинні піти до дому для помираючих. Отже, я сказала тій дівчині: «Ти бачила, з якою любов'ю і турботою отець доторкався Ісуса в Гостії під час Святої Літургії. Так само і ти маєш поводитись в домі для помираючих, оскільки там, в знищених тілах наших вбогих, знайдеш того самого Ісу- са». Сестри пішли. Через три години дівчина повернулась і сказала з усмішкою - ніколи не бачила такої посмішки: “Мати, торкалась тіла Христа протягом трьох годин”. Запитала її: “Як? Що ти робила?» Відповіла: “Коли ми туди прийшли, якраз вносили чоловіка, котрий впав в стік і перебував там довший час. Увесь був зранений, покритий брудом і комахами. Мила його і знала, що торкаюсь тіла Христа.”»
 7. Розважувана сьогодні істина про присутність Христа в іншій людині визначає наступний намір нашої молитви в Році Віри та формаційної праці. Просимо Господа, щоб відкрив очі нашої душі і освітив правду про людину, яка була підвищена до гідності Божої дитини і спадкоємиці небес, з котрою Христос з'єднався настільки тісно, що все, вчинене коли-небудь людині, торкається самого Христа.
 8. Потрібно ще підкреслити чіткий зв'язок обговорюваної сьогодні теми з тими, над якими роздумували раніше. Обов'язковим є уважне слухання слів, котрі Ісус до нас скеровує, глибоке пережиття адорування Ісуса, присутнього в таємничий спосіб серед нас, щоб глибше переживати правду про присутність Христа в іншій людині, в сім'ї та в усій Церкві. Не вдасться глибоко переживати одну істину, якщо повністю оминаються інші.

 

ПРОПОЗИЦІЯ ВСЕЛЕНСЬКОЇ молитви

Вступ: Христос, присутній у своїй Церкві, неустанно заступається за нас. Поєднаймося з Ним в покірному проханні про необхідні дари.

 1. Милосердний Отче, Ти присутній в своєму Синові, Ісусі Христі і бажаєш, щоб ми бачили в Ньому Тебе. Наповни своїм Духом пастирів Церкви, щоб з міццю проголошували Євангеліє про любов Отця, Сина і Святого Духа.
 2. Всемогутній Боже, Ти залишив відбиток свого образу та своєї подоби в кожній людині. Вчини, щоб ті, кому довірено владу в країні або місцевих громадах, шанували гідність усіх людей.
 3. Боже, повний доброти і любові, Ти захотів, щоб Твій Син оселився в людській сім'ї, працював людськими руками і любив людським серцем. Зміцни нашу віру, щоб ми помітили Його присутність в щоденності нашого життя.
 4. Найкращий Отче, Ти кличеш людей до участі в спасенній місії Твого Сина, Ісуса Христа. Вчини, щоб усі покликані прийняли подарований їм дар і вірно виконували доручені їм завдання.
 5. Милосердний Боже, з Твого Провидіння наближуємось до кінця літургійного року і наші думки звертаються до другої сторони життя. Споглянь на тих, яких вже забрав до себе (особливо на ]ЧГ.) і дозволь нам колись, разом з ними, радіти вічним щастям.
 6. Всемогутній Сотворителю та Отче, Ти покликав нас, щоб ми слухали Твого улюбленого Сина. Зміцни нашу віру, щоб ми невпинно чули в наших серцях Його слова: „Будь- що, що вчинили одному з братів моїх, Мені це вчинили”.

Молитва: Отче нескінченно добрий, прийми наші покірні прохання, які ми заносимо в ім'я Твого улюбленого Сина, Ісуса Христа. Який з Тобою живе і царює на віки вічні. Амінь.

 

МОЛИТВА ПРО ДАР ВІРИ В ПРИСУТНІСТЬ ХРИСТА В ЛЮДИНІ

Нижченаеедені тексти можуть служити допомогою під час особистої і родинної молитви, а також під час богослужіння у храмі. Тексти необхідно відповідно пристосувати до характеру молитовної зустрічі.

Спів: «Де взаємна любов і доброта» або інша пісня.

В: Ведеш нас, Господи Ісусе, стежками віри, які стрімкі, бо ведуть угору. Вимагають повного ангажування. До найважчих, а водночас найпрекрасніших і найнезвичайні- тттих істин, які Ти нам об'явив, відноситься та, що говорить про Твою постійну присутність в людині. Сьогодні кожен з нас запитає себе самого про глибину переживання цієї істини віри. Про це нас запитує і Твоя Церква. Від її імені хочу звернутися до зібраних тут, запитуючи про віру в Твою присутність у нас. (Після цих запитань буде хвилина тиші, а потім наступні запитання).

Після кожного заклику спільна молитва: Вірю, Господи, зарадь моїй недовірі або спів: Кредо, кредо. Амінь.

В: Чи віриш Ісусові, коли говорить: „Якщо Мене хто любить, зберігатиме мою науку, а Отець мій полюбить його, і ми прийдемо до нього, і у нього перебуватимемо” (Йн 14,23)?

В: Чи віриш Ісусові, коли говорить: „Де двоє або троє зібрані в ім'я моє, там я є серед них” (Мт 18,20)?

В: Чи віриш Ісусові, коли говорить: „Я з вами в усі дні, аж до кінця світу” (Мт 28,20)?

Хвилина тиші.

В: Навчаєш нас, Господи, про Твою присутність в нас і з нами. Показуєш нам її наслідки. Пояснюєш, що те, що ми робимо іншим, ми робимо Тобі, а занедбання в допомозі потребуючим - це не лише справа між нами та іншою людиною, яку Ти поставив на нашій дорозі життя, але справа між Тобою і нами. Визнаючи нашу віру в слова, які до нас скеровуєш, просимо, щоб цю віру зміцнив і додав нам сил для керування нею в житті.

В: Чи віриш Ісусові, коли говорить: „Все, що ви зробили одному з братів моїх найменших, Мені це зробили” (Мт 25,40)?

В: Чи віриш Ісусові, коли говорить: „Хто подасть кухля свіжої води щоб напитися одному з цих найменших, тому, що є учнем, істинно говорю вам, не втратить своєї нагороди (Мт 10,42).

В: Чи віриш Ісусові, коли говорить: „Неможливо, щоб не прийшли згіршення; але біда тому, через якого приходять. Було б краще для нього, якби жорновий камінь повісити йому на шию і вкинути його в море, ніж щоб мав бути причиною гріха одного з цих малих” (Лк 17,1-2)?

Хвилина тиші.

В: В своєму навчанні, Господи, звертаєш особливу увагу на тих, яких вибрав і послав, щоб проголошували світу Твоє Євангеліє. Через благодать свячень в особливий спосіб об'єднав їх між собою. Вони об'являють і чинять присутнім Тебе як Голову спільноти, як Пастиря і Вчителя, як Священика і Нареченого. Тому ще раз повертаємося до запитань про віру і просимо, щоб примножив нам віри у поглядах на висвячених служителів.

В: Чи віриш Ісусові, коли говорить: „Хто приймає того, котрого Я пошлю, Мене приймає. А хто Мене приймає, приймає Того, який Мене послав” (Йн 13,20)?

В: Чи віриш Ісусові, коли говорить до Апостолів: „Хто вас слухає, Мене слухає” (Лк 10,16)?

В: Чи віриш Ісусові, коли говорить: „Хто вас зневажає, Мене зневажає; але хто Мене зневажає, зневажає Того, який Мене послав” (Лк 10,16)?

Хвилина тиші.

В: Дякуємо Тобі, найласкавіший Ісусе, за благодать віри, яку влив в наш розум і серця. Прагнемо, щоб ця віра росла і все більше змінювала наше життя. Наповнюй нас невпинно своїм Духом і веди до Отця, від Якого все походить і до Якого все прямує, Якому нехай буде честь і слава по усі віки вічні. Амінь.

Спів: Під Твою милість або інший.

 

Якщо ви помітили помилку в тексті натисніть: Ctrl + Enter.
: Купить корпус для компьютера. Самый лучший корпус для компьютера. Игровой корпус для компьютера. Скачать программы для компьютера. Быстро скачать русские программы для компьютера. Скачать программу для очистки компьютера. Профильная труба цена. Трубу профильную куплю дорого. Труба профильная гост. Новые смартфоны цены. Купить новый самсунг смартфон. Новая модель смартфона.
Горяще туры в турцию. Лучшие туры в турцию все включено. Подбор тура в турцию. Народное лечение глаз. Все болезни глаз лечение. Отекли глаза лечение. Готовые программы Python. Учим python 3 быстро. Скачать книги по языку python. Боли внизу живота. Болит живот при беременности сильно. Почему болит живот.
skrynka-intencij2

Дієцезіяльні Проекти

football180x180
caritas18Ox112
wsd-gorodok
ibn-gor.org.ua180x112
credo-ua.org180x112
credo-ua.org180x112

Друзі

rm170x60

ewtn170x51

cmc-ban-big

Powered by ArtGattino
hosting gattino.org.ua