ПРОХАННЯ ПРО ПРИМНОЖЕННЯ ВІРИ - ТАЇНСТВА (11 ЛИСТОПАДА, XXXII НЕДІЛЯ ЗВИЧАЙНА)

PDFДрукe-mail

Віра, яка народжується в серці людини, веде її до Бога. Віра показує Його велич і любов, а також допомагає усвідомити, що Бог запрошує її до свого божественного світу. Це світ повноти правди, життя, свободи, милосердної любові, спокою, щастя. Він відкривається перед нами завдяки Божому слову і святим таїнствам.

В наступному роздумі Року Віри зосередимося на благодаті таїнств, а особливо на таємничій присутності Ісуса під виглядом хліба.

 

ДУМКИ ДО МЕДИТАЦІЇ, ПРОПОВІДЕЙ, КАТЕХИЗИ, РОЗМОВИ

 1. Серед слів, сказаних Христом, особливе місце займають ті, які прозвучали у Вечірнику під час Останньої Вечері. Сказав тоді, тримаючи хліб в долонях: ,Це Тіло моє”, а потім, над чашею: „Це Кров моя”. У цих словах - суть всього Євангелія і всієї місії Христа. В простий спосіб показують, що Він є Любов'ю, яка повністю віддається улюбленій людині, а також прагне поєднання з нею. Це не лише символічне об'явлення таємниці, але дійсне уявнен- ня під час Євхаристії всього життя Христа, особливо Його смерті і воскресіння.
 2. Отже, не випадково в центрі звершення Євхаристії ми чуємо слова: „Це велика таємниця віри”. За видимою заслоною знаків здійснюються незвичайні речі. Відбувається таємниця спасіння світу. Здійснює її небесний Отець, через свого Сина, Ісуса Христа, міццю Святого Духа. У ній беруть участь усі мешканці неба і всі паломники цієї землі, приєднані завдяки хрещенню до Христа. Серед них знаходимось ми, які не завжди вміємо помітити, які великі дари були подаровані нам у Євхаристії.
 3. Сьогодні, у черговий тиждень нашої мандрівки в Році Віри, зупинимось на цій темі. Хочемо виразніше усвідомити, що прохання про дар зрілої участі в Євхаристії та у всій літургії Церкви, а також про благодать адорування Пресвятих Дарів, це другий виокремлений намір нашої молитви і друге велике формаційне завдання. Здійснюватимемо його двома етапами. Від Адвенту до П'ятидесятниці темою роздумів і молитви будуть святі таїнства. Натомість сьогодні хочемо зосередитися на адорації Пресвятих Дарів, оскільки наша постава перед Ісусом, який залишився серед нас під видом хліба, становить один з найважливіших критеріїв перевірки правдивості нашої віри в Нього. Приходячи на адорацію, визнаємо віру не лише в те, що Ісус живе і сидить по правиці Отця, але перш за все в те, що перебуває з нами кожного дня в усіх наших щоденних справах. Глибина переживання адорації суттєво впливає на якість нашої молитви і всього життя вірою.
 4. Дивуємося святим, які робили так багато різноманітних апостольських справ. Це завжди поєднувалось з довгою молитвою і найчастіше - перед Пресвятими Дарами. Особливо виразно нам показують це автобіографії великих святих наших часів, а серед них - св. Отця Піо, св. Сестри Фаустини, бл. Матері Терези, бл. Йоана Павла II. Кожна із цих особистостей дала нам незвичайне свідоцтво віри в те, що під видом хліба є істинно присутній всемогутній Бог, Господь всесвіту, Спаситель людей, Вчитель і Наставник, Лікар і Пастир, предвічне Слово Отця, котре прийняло людське Тіло і оселилося між нами. До цієї істини постійно повертається Папа Римський Бенедикт XVI.
 5. Участь в адорації насамперед є справою віри. Одним вистачає віри для того, щоб прийшовши до храму, стати на коліна, і то не завжди так, як треба ставати на коліна перед Богом. Однак інші, коли опиняться в потребі, шукають допомоги в Ісуса, приходячи до храму на молитву. В цій молитві присутній елемент адорації, але часто вона обмежується до прохання Ісуса або подяки Йому. Також є такі, котрі дійсно вчаться адорувати, а отже, тривати перед Ісусом в прославленні, яке народжується з пізнання правди про Нього. Цю істину відкриває нам віра. Вона дозволяє побачити Його життя і чуда, Його муку і смерть, Його воскресіння і вознесіння, Його приниження і славу, Його Божество і Людськість.
 6. Одним з найбільш очікуваних плодів Року Віри є оживлення віри в присутність Ісуса у Пресвятих Дарах. Воно полягає на впровадженні віри в дію, тобто на розвитку справжньої адорації. Доки людина не дійшла до цієї позиції адорування, то можна сказати, що її віра в Сина Божого, присутнього серед нас, має вид ранкової зорі. Бо не поступаємо у світлі якщо Бог, Творець і Спаситель, оселився поміж нас в таємничий спосіб, а для спільноти цей факт не став центром усієї формаційної та організаційної діяльності. Якщо спільнота не достатньо свідома, що її найбільшим скарбом є таємнича присутність Бога, це означає, що ця істина ще не засяяла в спільноті повним блиском.
 7. До найважливіших питань, які хочемо задати собі в Році Віри, належить питання про віру в присутність Ісуса у Пресвятих Дарах. Якщо хтось говорить, що вірить в цю присутність, а потім спокійно погоджується на те, що Син Божий, який оселився серед нас, залишається протягом довгого часу закритий в дарохранительниці, то якою є сила цієї віри? Чи не потрібно зруйнувати втоптані стежки мислення членів спільноти на тему присутності Бога серед нас, якщо не бачать проблеми в закриванні храму на цілі дні і цілі ночі? Чи така позиція не являється підтвердженням думки, що дамо раду проблемам світу без неустанного тривання на молитві перед Тим, котрий є єдиним Спасителем світу і порятунком для людей?
 8. Питання про адорування, яке сьогодні задаємо собі, одночасно має вимір як індивідуальний, так і спільнотний. Кожен, хто повірив, що Бог оселився серед нас, той не залишить Його самого і кожного тижня шукатиме час на особисту адорацію. Святішой Отець Йоан Павло II в енцикліці про Євхаристію, запитує: «Як не відчувати відновленої потреби довшого затримання перед Христом, присутнім в Пресвятих Дарах, на духовній розмові, на тихій адорації в поставі, повній любові?» (Ecclesia de Eucharistaia 25). Сьогодні справді багато осіб не відчувають потреби адорування, а тим більше довшого тривання перед Пресвятими Дарами. Однак цю необхідність мусимо пробуджувати в людських серцях, показуючи, що вона пливе з віри і є виразом любові. Чим більше членів спільноти буде відчувати таку потребу, тим більше можуть розширюватись години адорації в храмі.
 9. Тут вимір індивідуальний переходить у вимір спільноти. Адорування, що тісно пов’язане зі звершенням Євхаристії, стає спільною справою усіх глибоко віруючих членів парафії. Тоді спільнота зближується до ідеалу, який бл. Йоан Павло II виражає в словах: «Крім євхаристійної літургії Церква оточує шаною Євхаристію, котра повинна бути «схована (...) як духовний центр монашої і парафіяльної спільноти»» (Лист з нагоди 750-річчя свята Божого Тіла від 28.05.1996). Духовний центром, в якому постійно пульсує життя і до якого приходять усі члени спільноти, являється Ісус що нагадує в Літургії про своє спасенне діло і постійно присутній в Пресвятоих Дарах. Якщо спільнота має зорганізуватися для виконання різних справ, то необхідно сказати їй, що організаційним пріоритетом являється турбота про те, щоб кожна Євхаристія була добре приготована і щоб в кожну годину представники спільноти тривали на адорації. В деяких каплицях постійну адорацію, що триває день і ніч, здійснює 200 осіб. Однак, зазвичай необхідно декілька сотень осіб, щоб адорація могла тривати постійно.
 10. Допомогою у виникненні адораційних груп і формуванні їх членів являється молитовний рух Асіогетш. Він виник в день беатифікації Йоана Павла II як один з духовних плодів цієї великої події. (Більше інформації на інтернет-сторінці www.adoremus.pl). Рух пригадує також слова Папи Римського Бенедикта XVI про «євхаристійну весну Церкви». Папа бачить її в тому, що все більше людей приходить на адорацію Пресвятого Таїнства.

 

ПРОПОЗИЦІЯ ВСЕЛЕНСЬКОЇ молитви

Вступ: Зібрані на звершенні Пресвятої Жертви, просімо милосердного Бога про необхідні благодаті для Церкви і світу.

 1. Молімося за Святішого Отця, єпископів, пресвітерів і дияконів, щоб наділені благодаттю свячень, з міццю провадили люд Божий дорогами спасіння.
 2. Молімося за країни, яких торкнулась війна, терористичні атаки або стихійні лиха, щоб відчули солідарну допомогу з боку інших народів.
 3. Молімося за людей, які ослабли у вірі і відійшли від молитви, щоб в Рік Віри віднайшли дар близькості Бога і з радістю зустрічались з Ним кожного дня.
 4. Молімося за спільноти, які тішаться присутністю Пресвятих Дарів в їхньому храмі, щоб у них зростало прагнення адорування Ісуса, правдивого Бога і правдивої Людини.
 5. Молімося за померлих, котрі на землі живились хлібом життя (особливо за Ї"Т.), щоб раділи участю на небесному Бенкеті Агнця.
 6. Молімося за нас самих, щоб ми з вірою переживали звершення Євхаристії і поглиблювали єдність з Ісусом під час адорації Пресвятих Дарів.

Молитва: Отче нескінченно добрий, прийми наші покірні прохання, котрі складаємо в ім’я Твого улюбленого Сина, Ісуса Христа. Котрий з Тобою живе і царює на віки вічні. Амінь.

 

МОЛИТВА ПРО ДАР АДОРАЦІЇ ПРЕСВЯТИХ ДАРІВ

Нижченаеедені тексти можуть служити допомогою в індивідуальній і родинній молитві, а також в молебні, який повинен переживатись перед виставленими Пресвятими Дарами. Тексти необхідно відповідно допасувати до характеру молитовної зустрічі.

Спів: О преклоніть коліна або інша пісня.

В: Перед Тобою, Ісусе, згинається кожне коліно істот небесних, земних і підземних. Перед Твоєю величчю і Твоїм Престолом усі створіння є порохом і нічим. Однак, Ти похиляєшся над нами з любов’ю. Піднімаєш нас з низин нашого існування, очищуєш з бруду наших гріхів і запрошуєш до участі в Твоєму божественному житті. Це Ти являєшся Дателем життя, Ти обдаровуєш щастям і вливаєш в наші серця надію. Сьогодні визнаємо віру в Твою всемогутність і Твою безкінечну любов. Визнаємо віру у Твою присутність серед нас в Пресвятих Дарах і покірно просимо, щоб зміцнив цю віру і спричинив її зростання. Господи, додай нам віри. (Нашу молитву про примноження віри будемо переплітати з хвилинами тиші).

Господи, додай нам віри.

Л 1: Просимо Тебе, Господи, додай нам віри в Твою присутність серед нас в Пресвятих Дарах, щб ми частіше приходили на адорування Тебе, нашого Господа і Спасителя.

Господи, додай нам віри.

Л 2: Просимо Тебе, Господи, зміцни нашу віру, розбуди в нас прагнення перебування перед Тобою на адорації, повній любові.

Господи, додай нам віри.

Л 3: Просимо Тебе, Господи, дай нам благодать глибшого єднання з Ангелами і Святими в їхньому адоруванні Тебе.

Господи, додай нам віри.

Хвилина тиші.

Л 1: Поглянь, Господи, на нашу парафіяльну спільноту і зміцни віру усіх її членів, щб ми ніколи не залишали Тебе одного в нашому храмі.

Господи, додай нам віри.

Л 2: Поглянь, Господи, на нашу спільноту і примнож віри дорослим, молоді і дітям, щоб збільшувалась кількість тих, котрі адоруватимуть Тебе з потреби серця.

Господи, додай нам віри.

Л 3: Подивись о Господи, на нашу спільноту і віднови нашу віру, щоб ми вміли переживати звершення та адорацію Євхаристії як центру всього життя цієї спільноти.

Господи, додай нам віри.

Хвилина тиші.

Л 1: Пошли нам Господи, апостолів адорації, щоб вони показували нам її значення в особистому житті і житі спільноти.

Господи, додай нам віри.

Л 2: Пошли нам, Господи, вчителів адорації, щоб ми завдяки їхній допомозі неустанно зростали в цьому вмінні Святих.

Господи, додай нам віри.

Л 3: Пошли нам, Господи, свідків адорації, щоб ми зміцнювались їхньою старанністю і витривали в наших рішеннях.

Господи, додай нам віри.

Хвилина тиші.

Якщо обставини дозволяють, можна продовжити цю молитву, додаючи спонтанні або приготовлені ведучими заклики молебеня. Також можна помолитись довільно обрану молитву, напр. Коронку до Божого Милосердя або Акт віддання Серцю Ісуса.

В: Дякуємо Тобі, милосердний Ісусе, за дар адорації та усі дані нам благодаті. Ти наш Творець і Спаситель. Від Тебе походять наші добрі прагнення і наміри. Твій Дух чинить нас здатними жити згідно з волею Отця. Веди нас, міццю Свого Духа, щоб ми в Році Віри відновили і поглибили віру в Твою присутність серед нас у Пресвятих Дарах. Котрий живеш і царюєш на віки вічні. Амінь.

Спів: «За святую тайну віри» або інша пісня.

Якщо ви помітили помилку в тексті натисніть: Ctrl + Enter.
: Купить корпус для компьютера. Самый лучший корпус для компьютера. Игровой корпус для компьютера. Скачать программы для компьютера. Быстро скачать русские программы для компьютера. Скачать программу для очистки компьютера. Профильная труба цена. Трубу профильную куплю дорого. Труба профильная гост. Новые смартфоны цены. Купить новый самсунг смартфон. Новая модель смартфона.
Горяще туры в турцию. Лучшие туры в турцию все включено. Подбор тура в турцию. Народное лечение глаз. Все болезни глаз лечение. Отекли глаза лечение. Готовые программы Python. Учим python 3 быстро. Скачать книги по языку python. Боли внизу живота. Болит живот при беременности сильно. Почему болит живот.
skrynka-intencij2

Дієцезіяльні Проекти

football180x180
caritas18Ox112
wsd-gorodok
ibn-gor.org.ua180x112
credo-ua.org180x112
credo-ua.org180x112

Друзі

rm170x60

ewtn170x51

cmc-ban-big

Powered by ArtGattino
hosting gattino.org.ua