ПРОХАННЯ ПРО ПРИМНОЖЕННЯ ВІРИ - СЛОВО (4 ЛИСТОПАДА, XXXI НЕДІЛЯ ЗВИЧАЙНА)

PDFДрукe-mail

Наступні тритижневі богослужіння Року Віри мають характер прохання про примноження віри. Містять розвиток тем, передбачених в обряді відкриття Року Віри, а також на іконках, розданих вірним.

ДУМКИ ДЛЯ МЕДИТАЦІЇ, ПРОПОВІДІ, КАТЕХИЗИ, РОЗМОВИ

 1. Протягом минулих тижнів ми виразили подяку Богу і людям за дар віри, в розкаянні серця перепрошували за велику недовіру і сумніви, а також вшановували великих свідків віри. Ці теми, прийняті в молитві і роздумуванні, а також в розмовах і зустрічах напевно допомогли нам „придивитися до нашої віри”, щоб могти більш плідно над нею працювати.
 2. У наступних трьох зустрічах це «придивляння» до віри єднатиметься з гарячим благанням про її примноження. Хочемо увиразнити наміри молитви, які представлятимемо Богові, а також формаційне завдання, над яким працюватимемо. Примноження віри являється однаковою мірою даром Бога, як і плодом зусиль людини. Особливо йдеться про зростання віри у присутність Христа в слові, яке Він проголошує, в таїнствах, які Він здійснює, а також в спільноті охрещених, котра є Його Тілом. Примноження віри в присутність Христа, завжди і скрізь, в усіх справах та усіх людях - це головний намір молитви і головна тема праці над собою.
 3. Сьогодні ми роздумуємо над присутністю Христа в слові і значенням слухання Божого слова. Святий Апостол Павло навчає, що „віра народжується з того, що чується, а тим, що чується, є слово Христа” (Рим 10,17). Апостол говорить про народження віри. Хоча маємо задатки її від моменту святого хрещення, все ж зростання віри прирівнюється до народження. Отже, ми пережили народження, а зараз переживаємо досвідчення постійного „народження”. Так його окреслюємо, бо таким є досвідчення людини. Хто глибше досвідчив сили Божого слова, той так і скаже: „Почуваюся новонародженим”. Святий Павло говорить про це переживання в контексті слухання. Отже, саме цьому потрібно присвятити більше уваги.
 4. Слухання - це незвичайне вміння. Людина досвідчує його перш за все у щоденному житті, послуговуючись даром слуху, який отримала. Це звичайне переживання відкриває нас на здатність слухання Бога і розуміння того, що Він до нас говорить. З цього погляду особливо промовистим є приклад Лідії. Святий Лука розповідає, що Павло, коли був в Філіппії, пішов у шабат, щоб проголошувати Євангеліє деяким жінкам; була серед них Лідія, а «Господь відкрив її серце, так що уважно слухала слів Павла» (Ді 16,14). Це речення наповнене глибоким змістом. Святий Лука навчає, що знання самої суті, в яку необхідно вірити, не достатньо, якщо серце, автентична святиня людини, не відкриється на благодать, яка дозволяє мати очі, щоб дивитись в глибину і зрозуміти, що переказане є Божим Словом” (ПФ 10). Це Господь відкриваяє вуха і дає благодать прийняття серцем те, що чується. Не вистачить прийняти проголошуваної істини розумом. Знання - це ще не віра. Заклик скерований до серця і поки не дійде до нього і не торкнеться його, доти людина не матиме зрілої віри.
 5. Про необхідність слухання, а також здатності людини до слухання Бога ширше говорить Папа Римський Бенедикт XVI в адхортації Verbum Domini: про Боже слово в житті і місії Церкви. Варто навести декілька фрагментів з цього важливого навчання:

„Бо Церква за фундамент має слово Боже, народжується з нього і ним живе. Божий Народ протягом усіх століть своїх діянь завжди знаходив в ньому свою силу, і також сьогодні спільнота церкви зростає через слухання, звершення і навчання Божого слова” (УД 3)

„Бог вчинив кожного з нас здатним слухати Боже слово і відповідати на нього. Людина створена в Слові і в Ньому живе; не може зрозуміти самої себе, якщо не відкриється на цей діалог. Слово Боже вказує на синівську і взаємопов’язану природу нашого життя. Так, ми покликані силою благодаті, щоб уподібнилися до Христа, Сина Отця, і були в Ньому перемінені” (УД 22).

„Учні в певному значенні були «введені в близьке спілкування з Богом через занурення в Божому слові. Слово Бога є, так би мовити, обмиванням, яке їх очищає, творчою силою, перемінюючою їх в істоти Божі». А оскільки сам Христос є Словом Бога, котре стало тілом (Йн 1, 14), є «Правдою» (Йн 14,6), то молитва Ісуса до Отця: «освяти їх в правді», в глибшому сенсі означає: «вчини їх одним зі Мною, з Христом. Зв’яжи їх зі Мною. Притягни до Мене»(УД 80).

«Слово Боже неминуче показує також драматичну можливість, що людина в своїй свободі не матиме цього діалогу Союзу з Богом, для якого ми були створені. Бо Слово Боже говорить також про гріх, що перебуває в серці людини. Досить часто як в Старому так і в Новому Завіті, зустрічаємо опис гріха, як не слухання слова, як розірвання Союзу, а отже - як замкнутість на Бога, що запрошує до єднання з Ним. Святе Письмо виразно показує нам, що в своїй основі гріх людини являється непослухом і «неслуханням». Власне радикальний послух Ісуса аж до смерті на хресті (пор. Флп 2,8) глибоко відкриває цей гріх. Завдяки Його послуху виконується Новий Завіт між Богом і людиною, а також нам дається можливість поєднання» (УД 26).

«Спільне слухання Божого слова, практикування lectio divina Біблії, захоплення новизною слова Божого, яке ніколи не старіє і не закінчується, подолання нашої глухоти на слова, які не погоджуються з нашими характеристиками або упередженнями, слухання і навчання у спільноті вірних усіх часів - це все становить дорогу, котру треба пройти, щоб осягнути єдність віри, як відповідь на слухання Слова » (УД 46).

6. Хочемо молитися про благодать слова Божого, про дар його розуміння, а також про глибше єднання з Хрис- том, котрий «є Правдою» і котрий прагне, щоб Його учні були освячені в правді, тобто в повноті з Ним з’єднані. Це перший намір нашої молитви. Він також визначає першу тему нашої формаційної праці, так індивідуальної, як і спільної. Ми повинні уважно стежити за нашою ревністю у слуханні Божого слова. Воно проголошується в недільних проповідях, під час реколекцій, на конференціях, в приготуванні до святих таїнств. Також є розважуваним під час зустрічей в групах, у читанні книжок і журналів, в багатьох сімейних і дружніх розмовах.

7. Придивляючись до нашої віри в присутність Христа в Божому слові, задамо собі запитання:

Чи я - людина, яка вміє слухати? Чи те, що чую, доходить до мого серця чи залишається лише в розумі? Як сильно вірю, що Бог через своє слово особисто до мене промовляє? Як я розумію слова Ісуса: „Я є Правдою”? Яким чином, крім слухання недільної проповіді, слухаю і роздумую слово Боже (знахожусь в формаційній групі, приходжу на катехизи, беру участь у виїзних реколекціях, читаю...)?

8. Крім цього індивідуального розважання хочемо також спільно роздумувати над тим, що стосується потреби проголошення катехиз в нашій спільноті, а також про можливість виникнення нових груп дорослих, молоді і дітей, котрі зацікавляться більшим слуханням і роздумуванням Божого слова. Діяльність цих спільнот залежить від потреб серця членів парафії. Якщо хтось носить в собі прагення участі в групі, що спільно читає Святе Письмо, особливо читання з недільної літургії, нехай підійде до душпастирів чи аніматорів або напише на аркуші про свою готовність до участі в зустрічах.

 

ПРОПОЗИЦІЯ ВСЕЛЕНСЬКОЇ МОЛИТВИ

Вступ: Вдячні Богу за дар Його слова, молімося з довірою за Церкву і світ.

 1. Милосердний Отче, з Твоєї волі предвічне Слово прийняло людське тіло в лоні Пресвятої Діви Марії, уділи Твоїй Церкві дару слухання слова і впровадження його в дію.
 2. Всемогутній Боже, Ти керуєш небом і землею, дай політикам дару мудрості і мужності, щоб сміливо захищали гідність людини та через мудрі закони захищали її права.
 3. Боже, повний доброти і любові, Ти невпинно шукаєш людину, котра через гріх невіри віддалилася від Тебе, споглянь на усіх грішників і дай їм благодать навернення.
 4. Найкращий Отче, Ти кличеш людей до участі в спасенній місії Твого Сина, Ісуса Христа. Вчини, щоб усі покликані прийняли подарований їм дар і вірно виконували доручені їм завдання.
 5. Милосердний Боже, Ти підготував для людей житло в Твоєму домі, прийми наших померлих (особливо за Ї"Т.) до Твоїх небесних осель.
 6. Всемогутній Сотворителю і Отче, Ти зібрав нас біля столу слова і хліба. Відкрий наші серця, щоб ми уважно слухали Євангеліє Твого Сина і з радістю єдналися з Ним у Святому Причасті.

Молитва: Отче нескінченно добрий, прийми наші покірні прохання, які ми заносимо в ім'я Твого улюбленого Сина, Ісуса Христа. Котрий з Тобою живе і царює на віки вічні. Амінь.

 

МОЛИТВА ПРО ДАР СЛУХАННЯ БОЖОГО СЛОВА

Нижчеподані тексти можуть служити допомогою в особистій і родинній молитві, а також в парафіяльних богослужіннях. їх слід відповідно пристосувати до характеру молитовної зустрічі.

Спів: Якщо богослужіння відбувається перед виставленими Пресвятими Дарами, необхідно на початку заспівати відповідну пісню.

В: Приходимо сьогодні до Тебе, Господи неба і землі, всемогутній Сотворителю і Спасителю, щоб благати про примноження нашої віри. Носимо цей безцінний скарб в крихких посудинах наших сердець. Ти прагнеш, щоб наша віра зростала, ставала міцнішою і щоразу більш змінювала наше життя. Про дар зростання віри та про благодать уважного слухання Твого слова благаємо Тебе через заступництво Діви Марії Слухаючої, Тієї, котра усю Церкву провадить шляхом віри, і як наша Мати, завжди товаришує нам в нашій земній мандрівці до Тебе.

Спів акламації: Господи, додай нам віри або інша відповідна пісня

Л 1: Навчаєш нас, Ісусе, через святого Павла Апостола, що віра народжується з того, що чується, а те, що чується, є Твоїм словом. Через заступництво Марії дай нам благодаті охочого і уважного слухання Твого слова.

Спів акламації: Господи, додай нам віри або інша відповідна пісня

Л 2: Ти прагнеш, Ісусе, щоб ми прийняли почуте слово не лише розумом, але також серцем. За заступництвом Марії відкрий наші серця на правду, котру проголошуєш, щоб ми її добре пізнали, щиро полюбили і жили згідно з нею.

Спів акламації: Господи, додай нам віри або інша відповідна пісня

Л 3: Ти, о Господи, не лише проголошував правду, але Сам Ти є Правдою. Твоє слово не лише освітлює дороги нашого життя, але криє в собі Твою присутність. За заступництвом Марії впровадь нас в глибину таємниці Слова, яке стало Тілом.

Спів акламації: Господи, додай нам віри або інша відповідна пісня

ЛІ: У своїй безмежній любові Ти, Ісусе, дав нам свого Духа, щоб нас допровадив до повної правди. Без Його допомоги не можемо прийняти Твого слова, ані зрозуміти прихованої в ньому правди. За заступництвом Марії, слухняної Святому Духу, провадь нас Його силою, щоб ми кожного дня жили в світлі Твого слова.

Спів акламації: Господи, додай нам віри або інша відповідна пісня

Л 2: Милосердний Ісусе, Твій слуга Папа Бенедикт XVI проголосив для нас Рік Віри, оскільки сучасний світ переживає глибоку кризу віри і кожному з нас загрожує небезпека підкорення духові цього світу. За заступництвом Марії, віра якої не ослабла навіть в годині Голгофи, охороняй нас від поверхневого переживання своєї віри і допоможи нам виплисти на глибочінь.

Спів акламації: Господи, додай нам віри або інша відповідна пісня

Л 3: Твоя Церква, о Господи, закликає нас в Році Віри до уважнішого слухання Твого слова і охочішого роздумування над ним. Просимо Тебе, за заступництвом нашої Матері, Марії, щоб кожна парафія, кожна сім'я і всі члени спільноти з новим ентузіазмом звернулися до Твого слова, через молитву, слухання катехиз, розмови та індивідуальне читання.

Спів акламації: Господи, додай нам віри або інша відповідна пісня

Якщо обставини дозволяють, можна продовжити цю молитву, додаючи спонтанні заклики або молячись довільно обрану молитву, напр., Літанію Лоретанську або Розарій.

В: Прийми, о Господи, Одвічне Слово Отця, наше покірне прохання про дар слухання слова, через яке народжується і розвивається наша віра. Ти, котрий зцілюєш глухих, відкрий наші вуха, якщо вони не чують досить виразно, що це Ти промовляєш до нас в своєму слові. Примнож, о Господи, нашу віру. Просимо про це за заступництвом Марії, нашої Матері. Котрий живеш і царюєш на віки вічні. Амінь.

Спів: відповідна пісня.

Якщо ви помітили помилку в тексті натисніть: Ctrl + Enter.
: Купить корпус для компьютера. Самый лучший корпус для компьютера. Игровой корпус для компьютера. Скачать программы для компьютера. Быстро скачать русские программы для компьютера. Скачать программу для очистки компьютера. Профильная труба цена. Трубу профильную куплю дорого. Труба профильная гост. Новые смартфоны цены. Купить новый самсунг смартфон. Новая модель смартфона.
Горяще туры в турцию. Лучшие туры в турцию все включено. Подбор тура в турцию. Народное лечение глаз. Все болезни глаз лечение. Отекли глаза лечение. Готовые программы Python. Учим python 3 быстро. Скачать книги по языку python. Боли внизу живота. Болит живот при беременности сильно. Почему болит живот.
skrynka-intencij2

Дієцезіяльні Проекти

football180x180
caritas18Ox112
wsd-gorodok
ibn-gor.org.ua180x112
credo-ua.org180x112
credo-ua.org180x112

Друзі

rm170x60

ewtn170x51

cmc-ban-big

Powered by ArtGattino
hosting gattino.org.ua