ВШАНУВАННЯ СВІДКІВ ВІРИ 28 ЖОВТНЯ, XXX НЕДІЛЯ ЗВИЧАЙНА)

PDFДрукe-mail

Переживання урочистості Всіх Святих, а також спомину усіх вірних померлих, природньо, навіює тему віри, особливо віри у вічне життя, а також спілкування святих. Цими днями хочемо вшанувати великих свідків віри, якими є святі і блаженні, особливо мученики. У світлі їхньої героїчної віри зможемо краще побачити також стан нашої віри і напрямки її розвитку.

ДУМКИ ДЛЯ МЕДИТАЦІЇ, ПРОПОВІДІ, КОНФЕРЕНЦІЇ, РОЗМОВИ

 1. Урочистість Всіх Святих скеровує наші думки до небесної спільноти спасенних. Церква показує нам їх як приклади життя та посередників у Бога. В цьому Році Віри хочемо уважніше придивитись їхній вірі.
 2. Одним з найпрекрасніших текстів, що описують силу віри, об’явлену в людях Старого Завіту, є одинадцятий розділ послання до Євреїв. Варто в цьому році роздумувати над ним з особливою увагою, бо ніщо так не допомагає вірі людини, як досвід життя людей, котрі до кінця повірили Богу. Отже, вслухаймося в цей надзвичайний опис. Він показує, як віра вплинула на життя людей та які діла вони здійснили завдяки своїй вірі. Ця розповідь звучить як довга літанія. Хочеться після кожного фрагменту повторювати заклик, щоб і в нашому житті віра відігравала таку ж велику роль і була такою ж міцною.
 3. «Віра є запорукою того добра, чого сподіваємося, - доказ речей невидимих. Завдяки їй предки отримали свідоцтво. Через віру пізнаємо, що словом Бога світ був так створений, що те, що бачимо, виникло з речей невидимих.

Через неї предки були добре засвідчені. Вірою ми знаємо, що світ сотворений словом Божим, так що видиме з невидимого постало. Вірою Авель приніс Богу кращу, ніж Каїн, жертву; вона засвідчила про нього, що він праведний, коли сам Бог дав свідоцтво на користь його дарів; нею він, хоч і мертвий, далі промовляє. Вірою Енох був перенесений, щоб не бачити смерти; його не знайдено,

бо Бог його переніс. Перед його перенесенням засвідчено було про нього, що він угодив Богові. Без віри неможливо подобатися Богу, бо хто приступає до Бога, мусить вірити, що Він існує і дає нагороду тим, які Його шукають.

Вірою Ной, повчений об’явленням небесним про те, чого не бачено ще, збудував богобоязно ковчег, щоб спасти дім свій; нею він осудив світ і став спадкоємцем праведности, яка з віри.

Вірою Авраам, покликаний, послухався і вийшов до краю, що мав узяти у спадщину, і пішов, не знаючи, куди йде. Вірою він перебував у обіцяній землі, як у чужій, живучи у наметах з Ісааком та Яковом, спадкоємцями, як і він, тієї самої обітниці. Бо чекав міста з непохитними основами, якого Бог будівничий і засновник. Вірою і сама Сара дістала силу прийняти насіння, дарма що вже була похила в літах, бо вважала вірним того, хто дав обітницю. Тож від одного, та ще й омертвілого, народилося так багато, як зір на небі, як піску край моря, без числа.

У вірі померли всі ці, не отримавши здійснення обітниць; вони лиш бачили й вітали їх здалека, визнаючи, що вони «чужинні на землі й захожі». А ті, що так говорять, ясно показують, що шукають батьківщини. І якби вони пам’ятали про ту, з якої вийшли, мали б час повернутися. Та вони тепер кращої бажають, тобто небесної; тому й Бог не соромиться зватися їхнім Богом, бо він їм приготував місто. Вірою Авраам, поставлений на пробу, приніс у жертву Ісаака; і то единородного приніс у жертву сина, він, що обітниці додержав, до якого було сказано: «Від Ісаака тобі народиться потомство», думаючи, що Бог має силу і з мертвих воскресити; тому його й одержав назад, як символ [смерті і воскресіння Христа].

Вірою Ісаак благословив Якова та Ісава на майбутнє. Вірою Яків, перед смертю, благословив кожного з синів Йосифа і поклонився, спираючись на кінець палиці своєї. Вірою Йосиф, вмираючи, згадав про вихід синів Ізраїля і розпорядився про свої кості. Вірою батьки Мойсея, як він народився, три місяці його ховали, бо бачили красу дитини, і не злякалися царського наказу. Вірою Мойсей, коли був виріс, відрікся зватися сином дочки фараона; волів радше страждати разом з людом Божим, ніж дознавати дочасної гріховної втіхи. Бо дивлячись на нагороду, вважав за більше багатство знесення наруги для Христа від скарбів Єгипту. Вірою він покинув Єгипет, не побоявся царського гніву, бо стояв твердо, як той, що Невидимого бачить. Вірою відсвяткував Пасху й окроплення кров’ю, щоб губитель не торкнувся їхніх первородних. Вірою перейшли Червоне море, як по суходолі, що спробувавши єгиптяни, потопились. Вірою єрихонські мури по семиденнім обході впали. Вірою Рахав, блудниця, прийнявши мирно вивід- увачів, з невірними не загинула.

І що ще скажу? Часу не вистане мені, коли заходжуся розповідати про Гедеона, про Варака, про Самсона, про Єфту, про Давида й Самуїла та пророків, що вірою підбили царства, чинили справедливість, обітниць осягнули, загородили пащі левам, силу вогню гасили, вістря меча уникали, ставали сильні, бувши недолугі, на війні проявили мужність, наскоки чужинців відбивали.

Жінки діставали назад своїх померлих, які воскресали. Інші загинули в муках, відкинувши визволення, щоб осягнути ліпше воскресіння. Інші наруг і бичів зазнали та ще й кайданів і в’язниці; їх каменовано, розрізувано пилою, брано на допити; вони вмирали, мечем забиті; тинялися в овечих та козячих шкурах, збідовані, гноблені, кривджені; вони, яких світ був невартий, блукали пустинями, горами, печерами та земними вертепами.

І всі вони, дарма що мали добре засвідчення вірою, не одержали обіцяного, бо Бог зберіг нам щось краще, щоб вони не без нас осягли досконалість.»

 1. Це довге оповідання про людей, повних віри, та про здійснені ними незвичайні справи, переносить нас у світ Старого Завіту. Ще багатшим був би опис діянь, що виникали з віри, які здійснили святі Нового Завіту. Протягом декількох років Папа Римський Бенедикт XVI в аудієнціях середи почергово наближував нам постаті Апостолів, Отців Церкви, Святих середньовіччя, незвичайні постаті чоловіків і жінок. Коли Папа закривав цей довгий цикл ка- техиз про святих Церкви, сказав, що, по суті, святість не полягає на виконанні незвичайних дій, але на любові до Бога і людей. Чим більша любов до Бога, тим глибше поєднання з Ним і тим повніша внутрішня переміна людини. Чим більша любов до ближнього, тим більше людина уподібнюється до Ісуса Христа. Отже, врешті-решт, віра провадить до любові і в любові осягає свою повноту. Адже любов, особливо якщо повністю огортає людину, здібна до незвичайних вчинків. Досвідчуємо це не лише в житті канонізованих чи беатифікованих свідків віри, але також в житті і свідоцтві сучасних мешканців землі.
 2. В згаданій катехизі Папа Римський Бенедикт XVI, цитуючи св. Августина, пише: «Коли мовчиш, мовчи з любові; коли говориш, говори з любові; коли робиш зауваження, роби зауваження з любові, коли пробачаєш, пробачай з любові; нехай буде в тобі корінь любові, оскільки з цього кореня походить тільки добро» (7,8: ПЛ 35). Потім Папа звертається до тих, хто сумнівається, і говорить: «Можливо, задамо собі запитання: чи ми також, з нашими обмеженнями і з слабкостями, можемо прагнути до досконалості? Церква протягом літургійного року заохочує нас до згадування всіх святих заступників, тобто тих, котрі у повноті жили любов’ю, котрі могли любити і наслідувати Христа в своєму щоденному житті. Вони кажуть нам, що кожен може піти цією дорогою. В кожен період діяння Церкви, під кожною геграфічною шириною, святі належать до всіх вікових категорій і суспільних верств, являються конкретним обличчям кожного люду, мови і народу. І це дуже різні люди. По суті, мушу визнати, що також для моєї особистої віри багато святих, та не усі, являються правдивими зірками на небосхилі історії. Хотів би додати, що для мене «дорожніми знаками» є не лише окремі великі святі, яких люблю і добре знаю, але також звичайні святі, тобто добрі люди, котрих помічаю в своєму житті, а котрі ніколи не будуть канонізованими. Це звичайні люди, так би мовити, без виразних ознак героїзму, але в їх щоденній доброті помічаю істину віри. Ця доброта, до якої вони дозріли у вірі Церкви, являється для мене найпевнішою апологією християнства і знаком, звідки походить істина».
 3. Закінчимо словами з послання до Євреїв, в якому автор підсумовує своє оповідання про людей великої віри: «Тому і ми, маючи навколо себе таку велику хмару свідків, відкиньмо всякий тягар і гріх, що так легко обмотує, і біжімо витривало до змагання, що призначене нам, вдивляю- чися пильно в Ісуса, засновника й завершителя віри, який, замість радости, що перед ним була, витерпів хрест, на сором не звертаючи уваги, і який возсів праворуч Божого престолу. Тож думайте про того, хто витерпів від грішників таке велике проти себе противенство, щоб ви, ізнемігшись, не впали духом. Ви ще не протиставились до крови в боротьбі проти гріха» (Євр 12, 1-4).

 

ПРОПОЗИЦІЯ ВСЕЛЕНСЬКОЇ молитви

Вступ: Підтримані заступництвом Святих, з довірою скеруймо до Бога наші прохання.

 1. Молімося за усіх Пастирів Церкви, щоб зміцнені свідоцтвом святих єпископів і пресвітерів, з ревністю проголошували світу Євангеліє.
 2. Молімося за керуючих народами, щоб вдивляючись у приклад святих правителів і політиків, вміли служити тим, над якими поставлені.
 3. Молімося за подружжя, щоб шукали прикладів поведінки в житті святих родин, наслідуючи їхню віру і любов.
 4. Молімося за дітей і молодь, щоб послуговувались в житті вказівками Євангелія і пам’ятали про покровителів, котрі вже в дитинстві і в юності досягали висот святості.
 5. Молімося за наших близьких померлих (особливо за N... та за тих, яких віддаємо Богу у споминах), щоб у вічності раділи участю в спільноті спасенних.
 6. Молімося за нас самих, щоб ми наслідували віру святих і її міццю змінювали світ.

Молитва: Всемогутній Боже, визнаючи нашу віру в Тебе, у Твої руки віддаємо наше життя. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

МОЛИТВА ЗА ЗАСТУПНИЦТВОМ СВЯТИХ

Нижченаеедені тексти можуть служити допомогою в індивідуальній або родинній молитві, а також в парафіяльних молебнях. Необхідно відповідно допасувати їх до характеру молитовної зустрічі.

Спів: До Святого Духа. Якщо молебень переживається перед виставленими Пресвятими Дарами, необхідно на початку заспівати відповідну пісню.

В: Милосердний Боже, Ти покликав вибраних людей і послав їх, щоб свідчили про Твою любов до кожної людини. Через них показував дорогу правди блукаючим, опікувався хворими, потішав сумних, будував житло для безпритульних. Життя Твоїх Святих являється для нас прикладом віри і любові. Своїм прикладом вони надихають нашу уяву щодо милосердя і показують, як багато існує можливостей нести допомогу людям. Прославляємо Тебе, нескінченний Боже, в їхньому житті і служінні. Через заступництво Твоїх Святих покірно просимо про примноження нашої віри і про допомогу, щоб стати істинними свідками віри.

 

СВЯТІ, КОТРІ ПРИСВЯТИЛИ СЕБЕ МОЛИТВІ

ЛІ: Прославляємо Тебе, Небесний Отче, в святих, котрі присвятили себе молитві. Ведені Твоїм Духом, наслідували Христа, котрий тридцять років свого життя провів у тиші Назарету, в щоденній молитві і праці, а під час своєї публічної діяльності відходив у самотні місця, щоб в тиші розмовляти з Тобою. Святі також засновували самітницькі і контемплятивні згромадження, які і в наші часи являються оазисами зосередження і молитви. Це вони встановили правило «Ora et labora - Молись і працюй». Допомагають нам присвячувати багато часу на молитву і добре виконувати нашу працю.

Л2: Дякуємо Тобі, найкращий Отче, за їхнє свідоцтво і просимо за їхнім заступництвом, щоб відновив у нас духа молитви.

Святий Бенедикте, молись за нас.

Свята Кларо,

Свята Терезо Авільська,

Свята Терезо від Дитятка Ісуса ,

Святий Йоане від Хреста,

Святий Отче Піо,

Свята Фаустино

(Інші святі - спонтанні заклики),

Усі святі, вчителі життя молитви.

 

СВЯТІ, КОТРІ ПРИСВЯТИЛИ СЕБЕ ПРОГОЛОШЕННЮ БОЖОГО СЛОВА

Л1: Прославляємо Тебе, наш найкращий Отче, в святих, котрих Ти послав, щоб по усій землі проголошували Твоє слово, звіщаючи кожній людині Твоє милосердя. З’єднані з Ісусом - Божественим Словом і освячені Святим Духом, вони залишали свої родинні оселі, щоб занести Добру Новину про спасіння людям, що знаходяться далеко від Тебе, їхнє життя було постійним виконування Христової заповіді: «Йдіть по всьому світу і навчайте». Мандрували від міста до міста і виїжджали на місії до далеких країн, користувались сучасними засобами переказу і засновували чернечі згромадження, що посвячувались євангелізації та катехизації.

Л2: Дякуємо Тобі, найкращий Отче, за свідоцтво їхнього життя і просимо: дай нам почути і прийняти заклик до нової євангелізації, скерованому до нас Твоїм Слугою Йоа- ном Павлом II.

Святі Петре і Павле, моліться за нас.

Святий Августине,

Святі Франциску і Домініку,

Святий Філіпе Нерею,

Святий Ігнатію з Лойоли,

Святий Вікентію а Пауло,

Святий Альфонсе Маріє Лігуорі Блаженна Маріє Терезо Лєдуховска (Інші святі - спонтанні заклики),

Всі святі, що проголошували світу Євангеліє.

 

СВЯТІ, КОТРІ ПРИСВЯТИЛИ СЕБЕ ВИХОВАННЮ ДІТЕЙ І МОЛОДІ

ЛІ: Прославляємо Тебе, добрий Отче, в святих, котрих обдарував харизмою виховання дітей і молоді. Через них показав нам, що турбуєшся про кожну людину від першої хвилини її життя і прагнеш, щоб жодне з цих найменших не згубилося на дорогах світу. З натхнення Твого Духа вони засновували дитячі будинки, створювали школи, дбали про виховання інтелекту і сердець своїх підопічних, рятували молодь, занедбану матеріально і духовно.

Л2: Дякуємо Тобі, Отче, за їхнє життя і служіння. Просимо, щоб відновив у своїй Церкві дух турботи про виховання молодого покоління. Уділи цієї благодаті усьому своєму людові, а особливо батькам, вчителям і вихователям.

Святий Йоане Боско, молись за нас.

Святий Йосифе Каласанті Свята Анеле Мерічі,

Свята Уршуле Лєдуховска Блаженний Зигмунте Щенсни Фелінскі,

Блаженна Франческо Сєдліска,

(Інші святі - спонтанні заклики),

Всі святі, що посвятили себе вихованню дітей і молоді.

 

СВЯТІ, КОТРІ ПРИСВЯТИЛИ СЕБЕ СЛУЖІННЮ ХВОРИМ І БІДНИМ

ЛІ: Прославляємо Тебе, добрий Отче, в святих, котрі присвятили своє життя доброчинності. Ти виявив їм глибину тайни Твого милосердя, з яким похиляєшся над кожною людською бідою, над страждаючою людиною. Обдарував їхні серця особливою вразливістю на потреби сестер і братів. Ведені Твоїм Духом, терпеливо служили хворим і одиноким, бідним і покинутим, засновували притулки, створювали лікарні і організовували допомогу тим, кого торкнулись нещастя.

Л2: Дякуємо Тобі, Отче, за співчуття і любов, якими переповнив їхні серця і просимо, щоб відновив в нас духа вразливості на потреби і страждання братів.

Святий Йоане Божий, молись за нас.

Святий Брате Альберте,

Святий Вікентію а Пауло,

Блаженна Мати Терезо з Калькутти,

Блаженна Бернардино Яблонська (Інші святі - спонтанні заклики),

Всі святі, що присвячують себе служінню хворим і стражденним.

Кінцева молитва

В: Будь прославлений, Всемогутній Отче, котрий слабких людей чиниш здатними здійснювати великі діла. Ти міццю свого Духа дієш в людських серцях і чиниш, що діло спасіння, здійснене Твоїм Сином, Ісусом Христом, невпинно формує Церкву і змінює світ. Разом з Марією, Матір’ю Христа і Церкви, з’єднані з Апостолами і Святими, співаємо пісню слави Тобі, Отче, котрий з Твоїм Сином в єдності Святого Духа живеш і царюєш на віки вічні. Амінь.

Спів: Відповідна пісня

Якщо ви помітили помилку в тексті натисніть: Ctrl + Enter.
: Купить корпус для компьютера. Самый лучший корпус для компьютера. Игровой корпус для компьютера. Скачать программы для компьютера. Быстро скачать русские программы для компьютера. Скачать программу для очистки компьютера. Профильная труба цена. Трубу профильную куплю дорого. Труба профильная гост. Новые смартфоны цены. Купить новый самсунг смартфон. Новая модель смартфона.
Горяще туры в турцию. Лучшие туры в турцию все включено. Подбор тура в турцию. Народное лечение глаз. Все болезни глаз лечение. Отекли глаза лечение. Готовые программы Python. Учим python 3 быстро. Скачать книги по языку python. Боли внизу живота. Болит живот при беременности сильно. Почему болит живот.
skrynka-intencij2

Дієцезіяльні Проекти

football180x180
caritas18Ox112
wsd-gorodok
ibn-gor.org.ua180x112
credo-ua.org180x112
credo-ua.org180x112

Друзі

rm170x60

ewtn170x51

cmc-ban-big

Powered by ArtGattino
hosting gattino.org.ua