ПОДЯКА ЗА ДАР ВІРИ (14 ЖОВТНЯ, XXVIII НЕДІЛЯ ЗВИЧАЙНА)

PDFДрукe-mail

Перші зустрічі в Році Віри варто присвятити молитві подяки за дар віри. Цю подяку скеровуємо передусім до Бога. Чим більше людина визнає віру як безцінний дар, тим ревніше за неї хоче дякувати і її зберегти. Продовжуючи роздуми над вірою, усвідомлюємо собі, що Бог передав нам її в Церкві і через Церкву. Коло людей, яким маємо бути вдячними за дар віри, дуже широке. Є серед них святі і блаженні, є батьки, брати і сестри та інші члени сім % а також священики і катехити, парафіяльні і єпархіальні спільноти, автори книжок і молитовників та багато інших людей.

Отже, варто подумати про те, щоб свою вдячність виразити не лише в молитві, але також словами. Можна подякувати за свідоцтво віри членам сім'ї, а в групах - подякувати аніматорам і учасникам. Оскільки ця молитва подяки припадає на кінець жовтня і початок листопада, а отже, тоді, коли відвідуємо кладовища і молимося за померлих, це буде добра нагода, щоб також і їм подякувати за дар віри.

 

ДУМКИ ДЛЯ МЕДИТАЦІЇ, ПРОПОВІДІ, КОНФЕРЕНЦІЇ, РОЗМОВИ

 1. Ми Розпочали Рік Віри, час особливої задуми, присвяченої вірі і молитві про її розвиток. На початку цього Року хочемо уважніше приглянутись до нашої віри. Розпочинаємо від радісного переконання, що ця віра в нас є. Перш ніж спробуємо детально її описати, хочемо спочатку подякувати за неї, бо віра належить до великих дарів Бога. Людина не починає вірити, бо так собі вирішить. Є люди, котрі мають немалі знання на тему християнської релігії, але не є віруючими. Знання не являється тим самим, що й віра, хоча віруюча людина робить усе, щоб якнайкраще пізнати Бога і все, що Бог об’явив.
 2. Віра є даром Бога в багатоманітному значенні. Є ним тому, що Бог нам себе об’явив, а в цьому об’явленні жертвував нам себе. Це об’явлення Бога знаходиться біля витоків віри людини і завжди має в собі вимір безкорисливого дару. Також здатність прийняття Бога, Який об’являється, та відповідь Йому, є даром. Без допомоги Святого Духа ми не зможемо визнати в серці, що Христос є справжнім Богом і справжньою Людиною (пор. 1 Кор 12,3). Церква навчає, що віра в Бога є однією з так званих чеснот богослов’я, що відносяться безпосередньо до Бога. «Чесноти чинять християн здатними жити в єдності з Пресвятою Трійцею... Вони влиті Богом у душі вірних, щоб зробити їх здатними діяти як Його діти і заслужити на вічне життя. Вони є запорукою присутності і дії Святого Духа у здібностях людського духу. Є три Божі чесноти: віра, надія і любов» (ККК 1812-1813).
 3. Дар віри у такому розумінні був подарований нам разом з благодаттю святого хрещення. Бог дав нам ключ, який відкриває перед нами Його божествений світ. Завдяки вірі можемо ввійти і оселитися в світі внутрішнього життя Отця, Сина і Святого Духа. Хто не вірить, той не ввійде в особисті і глибокі відносини з кожною із Божествених Осіб. Хто ж прийме дар віри і використає цю виняткову здібність, яку носить в собі, той завжди буде жити перед обличчям Бога, свідомий, що є дитиною Небесного Отця, спадкоємцем Ісуса Христа і є святинею Святого Духа.
 4. Входячи в Рік Віри, ще виразніше усвідомлюємо собі, що віра являється незвичайним даром Бога. Часто її називають скарбом, який людина має під час своєї земної мандрівки. Тому збільшується в нас потреба вираження Богу вдячності за це дар. Чим більше ми його цінуємо, тим більшою є наша вдячність. Виражаємо її передусім тим, що стараємось жити вірою. Однак важливе значення також має вираження вдячності через слова, спів і радість, котру дає нам віра. Це важливе також з огляду на нас, щоб ми ще краще усвідомили собі, що маємо дорогоцінний скарб, котрий був нам подарований. Маючи таку свідомість, стараємось ще більше дбати про те, щоб наша віра була живою і неустанно розвивалась.
 5. Бог в своєму Провидінні передав нам дар віри через людей. Щоб виразніше їх побачити, треба на початку заглянути в історію, в усі віки діянь спасіння, які відбувалися на нашій землі. Звідси виникли визначення «віра батьків», «віра, що передавалась з покоління в покоління». В цій панорамі історії бачимо святих і блаженних, пам’ятаємо про батьків і матерів, котрі виховували у вірі своїх дітей, про священиків і монахинь, котрі невтомно проголошували Слово Боже і здійснювали таїнства, укріплюючи людей в вірі.
 6. З цієї перспективи діянь перенесемося на нашу особисту історію. Стараймося пригадати тих осіб, котрі мали вплив на розвиток нашої віри. Бог посилав нам таких людей в нашому дитинстві, юності, а також на кожному наступному етапі нашого життя. Окрім тих осіб, котрих ми зустрічали часто - батьків, братів і сестер, ближчих або дальших родичів, друзів, також згадуємо великих свідків віри наших часів, таких як св. Фаустина, св. Отець Піо, бл. Йоан Павло II, бл. Мати Тереза з Калькутти і багато інших.
 7. Є за що дякувати і є кому дякувати. Маємо виявитись людьми, які вміють цю вдячність виразити, насамперед в молитві, а в міру можливості також і словами, особливо щодо тих, кому багато чим зобов’язані. Можемо їм про це сказати або написати до них листа. Це також буде нагода для індивідуального роздумування на тему своєї віри. Особливо гаряче заохочуємо сім’ї, щоб в недільні або інші зустрічі на молитві виразити подяку Богу за незвичайний дар віри, а також подякувати членам сім’ї за їхні старання, щоб цю віру оберігати і розвивати.
 8. Святий Апостол Павло під кінець свого життя писав: «Я боровся доброю борнею, скінчив біг - віру зберіг» (2 Тм. 4,7). В обличчі смерті не питтте про свої апостольські подорожі, засновані ним спільноти або витримані для Христа терпіння. Головним досягненням вважає те, що зберіг віру. Вона для нього найцінніша. Має міцну віру в Бога і не відібрали її в нього жодні перешкоди. Вона дає йому спокій серця. Вона дозволяє дивитись з надією в майбутнє. Вона говорить йому, ким є Бог і ким є людина, який сенс земного життя і що Бог приготував для людини після смерті. Тому визначення «скінчив біг, віру зберіг», є важливим для людини. Найближчими днями підемо на кладовища і присвятимо більше часу нашим близьким померлим. Безперечно - багато з них мало подібні переживання як св. Павло. Біг закінчили і віру зберегли. Подякуймо їм за це.
 9. Також запрошуємо усіх на спільні парафіяльні молебні подяки за дар віри, в яких згадаємо тих, через кого Бог переказав нам віру і далі переказує. Заохочуємо в цьому році до особливих читань. Можливості вибору є багато, оскільки книг про віру не бракує. Першість однак має Катехизм Католицької Церкви, який для нас, віруючих, є переказом науки II Ватиканського Собору, цілісно опрацьованої, що містить надзвичайну глибину і красу. Для тих, котрі будуть з нами переживати тижневі зустрічі, найбільш рекомендованими будуть читання тих частин кате- хизму, котрі спільно роздумуємо, переживаємо на молитві і поглиблюємо під час розмов з іншими. Отже, від початку Року Віри до Адвенту, заохочуємо до читання першої частини ККЦ, під назвою: «Визнання віри». Від Адвенту, коли зупинимось на таїнствах, найбільш відповідним буде читання другої частини ККЦ, присвяченої цій тематиці.

 

ПРОПОЗИЦІЯ ВСЕЛЕНСЬКОЇ молитви

Вступ: Наша віра була зміцнена Божим словом, яке ми слухали. Нехай вона проникає в нашу молитву.

 1. Молімося за святу Церкву, щоб усі її члени вміли цінувати скарб віри, який був їм подарований.
 2. Молімося за керівників народів, щоб поважали право людини на релігійні практики та уникали усілякої дискримінації за віровизнанням.
 3. Молімося за батьків, катехитів та інших християн, котрі були для нас свідками віри, щоб раділи щоразу глибшим поєднанням з Богом.
 4. Молімося за тих, котрі втратили віру, щоб завдяки Божій благодаті і свідоцтву віруючих людей, віднайшли дар приязні з Богом.
 5. Молімося за наших померлих (особливо за М.), щоб Божий світ, котрий пізнавали на землі через віру, став їхньою повною участю в Небі.
 6. Молімося за нас самих, щоб ми, дякуючи Богу і людям за дар віри, щоденно заново відкривали, який великий скарб носимо в наших серцях.

Молитва: Милосердний Боже, котрий даєш нам пізнати себе як добрий Батько, що турбується про своїх дітей. Прийми наші покірні прохання. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

МОЛИТВА ПОДЯКИ ЗА ДАР ВІРИ

Нижчезгадані тексти можуть служити допомогою в особистій і родинній молитві, а також в парафіяльних богослужіннях. їх необхідно пристосувати до характеру молитовної зустрічі.

Спів: Богослужіння відбувається перед виставленими Пресвятими Дарами, на початку необхідно заспівати відповідну пісню.

В (ведучий): Збираємось перед Тобою, наш Господи і Боже, щоб спільно дякувати Тобі за незвичайний дар віри, котрий з Твоєї благодаті присутній в нашому житті. В таїнстві святого хрещення Ти вчинив нас здібними до того, щоб могли прийняти Тебе, коли нам об’являєшся і хочеш в нас оселитись. Протягом всього нашого життя Ти підтримував нас міццю свого Духа, щоб ми жили згідно цієї віри. Зміцнював нас на цій дорозі свідоцтвом інших людей. Прийми, о Ісусе, нашу молитву прославлення і подяки.

Спів акламації (рекомендовано, щоб співати після кожного заклику ту акламацію, котра співалась на відкриття Року Віри), або іншу пісню.

Хвилина тиші і спів акламації: Господи, додай нам віри або інша відповідна пісня

ЛІ (Лектор 1): 3 другого листа святого Павла Апостола до Тимотея: „Бо я вже готовий на ливну жертву, і час мого відходу настав. Я боровся доброю борнею, скінчив біг - віру зберіг. Тепер же приготований мені вінок справедливости, що його дасть мені того дня Господь, справедливий Суддя; та не лише мені, але всім тим, що з любов’ю чекали на його появу» (2 Тм 4,6-8).

Л2 (Лектор2): Дякуємо Тобі, Господи, за свідоцтво святого Павла Апостола. Під кінець свого життя він не питтте про свої апостольські вчинки або прийняті умертвлення плоті. Головним досягненням вважає те, що зберіг віру. Усе, що робив, йшло з віри і тепер, коли життя закінчується, тішиться, що ніщо в нього цієї віри не відібрало. Навпаки. Зараз, перед обличчям смерті, вона ще міцніша. Є безцінним скарбом. Вона дає йому спокій серця. Вона дозволяє дивитись з надією в майбутнє. Вона йому говорить, ким є Ти, о Боже і ким є людина, який сенс земного життя і що приготував Ти для людини після смерті. Вдивляючись в Його особу, заново відкриваємо віру, як незвичаний скарб нашого життя і співаємо Тобі пісню прославлення.

Хвилина тиші і спів акламації: Господи, додай нам віри або інша відповідна пісня

ЛІ: 3 другого листа святого Павла Апо стола до Тимотея: «Вночі й удень у моїх молитвах; згадуючи твої сльози, бажаю побачитися з тобою, щоб сповнитися радощами. Пригадую собі ту щиру віру, що у тобі, яка перш була вселилась у твою бабуню Лоїду та у твою матір Евніку, а я певен, що й у тебе» (2 Тм 1,3-6).

Л2: Дякуємо Тобі, Господи за свідоцтво віри батьків Тимотея. Це завдяки їм Тимотей ріс у вірі. Дякуємо Тобі також за наших батьків, родину й усіх близьких, які створили для нас середовище віри. Вони приводили нас до Тебе в дитинстві, а потім разом з нами брали участь в Євхаристії і богослужіннях, приступали до сповіді і Святого Причастя, молились вдома і в храмі. Дякуємо Тобі, Господи Ісусе, за їхню присутність і свідоцтво. Хоча наша віра не досконала, та все ж вона дає нам сили, щоб до Тебе приходити і в Тобі покласти нашу надію. Прагнемо в тихій молитві і у спільному співі виразити нашу подяку за їх свідоцтво.

Хвилина тиші і спів акламації: Господи, додай нам віри або інша відповідна пісня

ЛІ: З листа святого Павла Апостола до Римлян: «Тож віра із слухання, а слухання через слово Христове. Та я питаю: Хіба вони не чули? Тож - «по всій землі рознісся їх голос, їхні слова в кінці світу» (Рим 10,17-18).

Л2: Господи Ісусе, Ти сам невтомно проголошував слово життя. Потім послав у світ тих, хто повірили в Тебе і були наповнені Твоїм Духом. Дякуємо Тобі за тих, котрі в наших спільнотах проголошували і проголошують нам Добру Новину про Тебе і Твого Батька, про Святого Духа і про Церкву, про усі тайни віри. Дякуємо Тобі за священиків і катехитів, за тих, хто питтте книги і статті, що зміцнюють нашу віру, за аніматорів формаційних груп і зеляторів Живого Розарію, за усіх, котрі своєю вірою свідчать про Тебе. Прагнемо Тобі про них сказати в тихій молитві і виразити нашу вдячність співом пісні прославлення.

Хвилина тиші і спів акламації: Господи, додай нам віри або інша відповідна пісня

В: Прийми, милосердний Господи, нашу покірну молитву Наша подяка лине з глибини серця, оскільки дар віри, котрий дав нам, є безцінним скарбом. Без нього Ти б зникнув з нашого життя, а ми залишились би в темряві, не знаючи, звідки ми прийшли і куди прямуємо. В Році Віри прагнемо ще краще пізнати цей дар і підпорядкувати йому наше життя. Просимо Тебе з покорою, щоб примножив нашу віру.

Хвилина тиші і спів акламації: Господи, додай нам віри або інша відповідна пісня

JI1: Господи Ісусе, Сину Бога живого, примнож нам віру в Твоє слово, в якому є укрита правда і в якому Ти сам присутній. Відкрий наш розум і серце, щоб ми уважно слухали слів Євангелія і старанно пізнавали Твою науку, переказувану через Церкву. Зішли на нас свого Духа, щоб допровадив нас до цієї правди.

Хвилина тиші і спів акламації: Господи, додай нам віри або інша відповідна пісня

JI2: Спасителю світу, примнож нам віри в Твоє спасенне діяння в святих таїнствах і Твою присутність серед нас в символі хліба. Нехай наша віра проявиться в охочій участі на адорації Тебе і повному захопленні переживання таїнств, особливо Євхаристії.

Хвилина тиші і спів акламації: Господи, додай нам віри або інша відповідна пісня

ЛІ: Ісусе, Сину Марії, примнож нам віри в Твою присутність в нас самих та в інших людях. Не дозволь нам забути про Твої слова: «Будь-що ви зробили одному з найменших, Мені це зробили». Додай нам сил, щоб ми служили Тобі в людях, до яких нас пошлеш.

Хвилина тиші і спів акламації: Господи, додай нам віри або інша відповідна пісня

В: Прийми, милосердний Ісусе, нашу покірну молитву про примноження віри. Нехай вона формує усе наше життя і допровадить нас до Тебе. Котрий живеш і царюєш на віки віків. Амінь.

Спів прославлення і подяки, напр. «Авва Отче» або «Отче, слава Тобі», або інша пісня.

Якщо ви помітили помилку в тексті натисніть: Ctrl + Enter.
: Купить корпус для компьютера. Самый лучший корпус для компьютера. Игровой корпус для компьютера. Скачать программы для компьютера. Быстро скачать русские программы для компьютера. Скачать программу для очистки компьютера. Профильная труба цена. Трубу профильную куплю дорого. Труба профильная гост. Новые смартфоны цены. Купить новый самсунг смартфон. Новая модель смартфона.
Горяще туры в турцию. Лучшие туры в турцию все включено. Подбор тура в турцию. Народное лечение глаз. Все болезни глаз лечение. Отекли глаза лечение. Готовые программы Python. Учим python 3 быстро. Скачать книги по языку python. Боли внизу живота. Болит живот при беременности сильно. Почему болит живот.
skrynka-intencij2

Дієцезіяльні Проекти

football180x180
caritas18Ox112
wsd-gorodok
ibn-gor.org.ua180x112
credo-ua.org180x112
credo-ua.org180x112

Друзі

rm170x60

ewtn170x51

cmc-ban-big

Powered by ArtGattino
hosting gattino.org.ua