Послання "Urbi et orbi" Папи Франциска, 31.03.13

PDFДрукe-mail

Дорогі брати і сестри Рима та всього світу, благодатної Пасхи!


Яка ж велика радість для мене звістити вам це послання: Христос воскрес! Хотілося б, щоб воно потрапило у кожен дім, у кожну родину, особливо туди, де головним чином стикаєшся зі стражданням: у лікарні, в'язниці ... Перш за все, хотілося б, щоб воно запало у кожне серце, тому що саме там Бог прагне закорінити цю Благовість: Ісус воскрес, для тебе з'явилася надія, ти вже більше не під владою гріха, зла! Любов перемогла, виграло милосердя!

 

Як і жінки, послідовниці Ісуса, які, прийшовши до могили, знайшли її порожньою, ми також можемо запитати себе, що означає уся ця подія (пор. Лк 24:4). Що означає, що Ісус воскрес? Це означає, що Божа любов сильніша за зло і навіть за смерть; це означає, що Божа любов може змінити наше життя, допомагаючи заквітнути тим дільницям пустелі, що існують у нашому серці.

Ця ж любов, завдяки якій Син Божий став людиною і пройшов до кінця шляхом смирення та самовідданості, до пекла, до безодні ізоляції від Бога, ця сама милосердна любов переповнила світлом мертве тіло Ісуса і перетворила його, дозволивши йому перейти у вічне життя. Ісус не повернутися до свого попереднього життя, до земного життя, але увійшов у прославлене Боже життя, він увійшов туди з нашою людською натурою, відкривши нас на майбутнє повне надії.

Пасха – це перехід, перехід людини від рабства гріха, зла до свободи любові і добра. Тому що Бог – це життя, виключно життя, і його слава – це жива людина (св. Іреней, Проти єресей, 4,20,5-7).

Дорогі брати і сестри, Христос помер і воскрес раз назавжди і для всіх, але сила воскресіння, тобто цей перехід від неволі зла до свободи у добрі, повинен здійснюватися постійно, в конкретних обставинах нашого життя, в нашому повсякденному житті. Скільки пустель, навіть сьогодні, людина повинна подолати! Передусім пустелю, що у кожному з нас, коли немає любові до Бога і ближнього, коли відсутня свідомість, що ми – хранителі усього, що Творець дарував нам і дарує. Однак милосердя Боже може відродити навіть найбільш неродючу землю, може оживити сухі кістки (див. Єз 37,1 до 14).

Отже, ось мій заклик, з яким я звертаюся до всіх: відкриймося на благодать Христового Воскресіння! Дозвольмо оживити себе Божим милосердям, дозвольмо Ісусу любити себе, нехай сила його любові змінить також наше життя, і ставаймо знаряддям його милосердя, каналами, через які Бог міг би зрошувати землю, берегти усе створіння і поширювати процвітання справедливості та миру.

І тому просімо воскреслого Ісуса, який перетворює смерть у життя, змінити ненависть на любов, помсту на прощення, війну на мир. Так, Христос – це наш мир, і через Нього ми благаємо мир для всього світу.

Мир на Близькому Сході, особливо між ізраїльтянами і палестинцями, які намагаються знайти шлях до злагоди, щоб вони відновили переговори з мужністю та готовністю покласти край конфлікту, який триває вже занадто довго. Мир в Іраку, щоб назавжди покінчити з насиллям, і, передусім, мир для любимої Сирії, для її населення, постраждалого від конфлікту, і для численних біженців, які чекають допомоги і розради. Скільки крові було пролито! А скільки страждань ще буде спричинено доки не знайдеться якесь політичне рішення кризи?

Мир для Африки, яка продовжує бути сценою кривавих конфліктів. Мир у Малі для встановлення єдності та стабільності, і в Нігерії, де, на жаль, не вщухають атаки, які смертельно загрожують життю багатьох безневинних, і де численні, навіть діти, перебувають в заручниках у терористичних груп. Мир у Демократичній Республіці Конго і Центрально-Африканській Республіці, де багато хто змушений залишати свої оселі і досі живуть у страху.

Мир для Азії, особливо на Корейському півострові, щоб подолати ворожнечу і оживити новий дух примирення.

Мир усьому світу, досі роздертому жадібністю тих, хто шукає легкого прибутку, пораненого егоїзмом, який загрожує особистому та сімейному життю, егоїзмом, що продовжує торгівлю людьми, рабство найбільш поширене в цьому двадцять першому столітті. Мир усьому світу, що страждає від насильства, внаслідок наркобізнесу та злочинної експлуатації природних багатств! Мир на усій нашій землю! Воскреслий Ісус нехай принесе розраду усім жертвам стихійних лих і вчинить нас відповідальними охоронцями створіння.

Дорогі брати і сестри, до кожного з вас, хто слухає мене у Римі та в усіх кінцях світу, звертаюся словами псалму: «Дякуйте Господу, бо Він добрий, / бо його любов назавжди. / Нехай Ізраїль скаже: "Його милосердя повіки"» (Пс 117, 1-2).

Переклад: о. Олександр Дасік

За матеріалами КМЦ

 

Якщо ви помітили помилку в тексті натисніть: Ctrl + Enter.
: Купить корпус для компьютера. Самый лучший корпус для компьютера. Игровой корпус для компьютера. Скачать программы для компьютера. Быстро скачать русские программы для компьютера. Скачать программу для очистки компьютера. Профильная труба цена. Трубу профильную куплю дорого. Труба профильная гост. Новые смартфоны цены. Купить новый самсунг смартфон. Новая модель смартфона.
Горяще туры в турцию. Лучшие туры в турцию все включено. Подбор тура в турцию. Народное лечение глаз. Все болезни глаз лечение. Отекли глаза лечение. Готовые программы Python. Учим python 3 быстро. Скачать книги по языку python. Боли внизу живота. Болит живот при беременности сильно. Почему болит живот.

Дієцезіяльні Проекти

football180x180
caritas18Ox112
wsd-gorodok
ibn-gor.org.ua180x112
credo-ua.org180x112
credo-ua.org180x112

Друзі

rm170x60

ewtn170x51

cmc-ban-big

Powered by ArtGattino
hosting gattino.org.ua