Шоста річниця смерті Великого Пастиря Поділля Єпископа Яна Ольшанського

PDFДрукe-mail

О 10 годині відбулося виставлення Пресвятих Дарів, а о 12 год. - Свята Меса, під час якої було згадано життєвий шлях єпископа Яна Ольшанського, а також багатьох священиків, які працювали на території Радянського Союзу і віддали все заради Христа, несучи Добру Новину людям.
Після Святої Меси на зустрічі священиків Архієпископ Мечислав Мокшицький розповів, як він, будучи молодим священиком, уперше зустрівся з о. Яном Ольшанським в Івано-Франківську на посвяченні святині та як тоді його вразила постать покійного єпископа, його простота, віра й побожність, а одночасно відкритість.
В Кам’янець-Подільській дієцезії немає жодного вірянина, який би не знав єпископа Яна Ольшанського, що все своє життя присвятив праці на цих теренах, будучи тут душпастирем з 1945 року і аж до смерті. Донині розповідають історії, як він переховувався у людей, потаємно їздив по селах відправляти Святу Месу потай від комуністичної влади.
Саме Йому дієцезія завдячує відкриття Вищої Духовної Семінарії Святого Духа у м. Городок (Хмельницька обл.). Для кліриків він був правдивим прикладом віри, молитви, а також батьком, опікуном, духовним наставником.

ФОТОРЕПОРТАЖ
фото: о. Лaврентій Жезіцкий OSPPE

Коротка біографічна довідка
Єпископ Ян Ольшанський

Народився 14 січня 1919 року в м. Броди на Тернопільщині.
У 1938 році закінчив гімназію і вступив до Вищої Духовної семінарії у Львові.
В 1942 році закінчив семінарію і 15 листопада того ж року отримав священицький сан з рук архієпископа Болеслава Твардовського.
Був призначений вікарієм парафії в Качанівцях, пізніше адміністратором парафії в Городку на Поділлі, працював катехитом у Львівському кафедральному соборі.
З 1945 по 1959 рр. виконував душпастирські обов’язки в Городку на Поділлі, після чого був направлений до с. Маниківці, де офіційно працював до 1991 року. З 1965 р. одночасно доїжджав до парафії Китайгород.
16 січня 1991 року був призначений єпископом - ординарієм Кам’янець-Подільської дієцезії. Він був 60-тим єпископом в історії цієї дієцезії.
15 жовтня 1991 р. завдяки його старанням відновила свою діяльність Кам´янецька Вища Духовна Семінарія Святого Духа, яка нині знаходиться в Городку (на Поділлі). Він також допоміг у відкритті понад 200 парафій.
4 травня 2002 року за власним проханням був звільнений від виконання обов’язків Ординарія дієцезії.
23 лютого 2003 року помер в Кам’янець-Подільську і похований в Кам´янецькому кафедральному костелі св. Петра і Павла.
Якщо ви помітили помилку в тексті натисніть: Ctrl + Enter.
: Купить корпус для компьютера. Самый лучший корпус для компьютера. Игровой корпус для компьютера. Скачать программы для компьютера. Быстро скачать русские программы для компьютера. Скачать программу для очистки компьютера. Профильная труба цена. Трубу профильную куплю дорого. Труба профильная гост. Новые смартфоны цены. Купить новый самсунг смартфон. Новая модель смартфона.
Горяще туры в турцию. Лучшие туры в турцию все включено. Подбор тура в турцию. Народное лечение глаз. Все болезни глаз лечение. Отекли глаза лечение. Готовые программы Python. Учим python 3 быстро. Скачать книги по языку python. Боли внизу живота. Болит живот при беременности сильно. Почему болит живот.
skrynka-intencij2

Дієцезіяльні Проекти

football180x180
caritas18Ox112
wsd-gorodok
ibn-gor.org.ua180x112
credo-ua.org180x112
credo-ua.org180x112

Друзі

rm170x60

ewtn170x51

cmc-ban-big

Powered by ArtGattino
hosting gattino.org.ua