Друк

Офіційні документи

ДЕКРЕТ

bp_leon_dubrawskyjпро святі місця і час, коли можна отримати відпуст, а також про дозвіл на розгрішення з нагоди Року Віри 2012-2013

rik-wiry-125З огляду на духовне добро вірних у Кам’янець-Подільській Дієцезії та відповідно до норм, поданих в декреті Апостольської Пенітенціарії від 14 вересня 2012 р., установлюю наступні умови отримання відпустів протягом Року Віри, що починається 11 жовтня 2012 р, а закінчиться 24 листопада 2013 р.

Повний відпуст за звичайних умов (визнання гріхів у таїнстві Сповіді, прийняття Святого Причастя, молитва в наміреннях Святішого Отця, зречення прив’язаності до будь-якого гріха, навіть повсякденного), вірні можуть отримати:

1.   Якщо протягом Року Віри візьмуть участь у принаймні трьох конференціх Святих Місій або хоча б у трьох лекціях на тему документів II Ватіканського Собору та Катехизму Католицької Церкви в будь-якому храмі чи у іншому відповідному місці.

2.   Щоразу, як відвідають з паломництвом одну з Папських Базилік або одну з християнських катакомб у Римі, або ж одне зі святих місць, визначених цим декретом на Рік Віри і візьмуть участь у якомусь літургійному Богослужінні або принаймні залишаться на якийсь певний час для зосередження у роздумах над Словом Божим та істинами християнської віри, закінчуючи їх проказуванням молитви «Отче наш», «Вірую».

3.   Якщо протягом Року Віри у будь-який вільно обраний день, під час відвідин баптистерію чи іншого місця, у якому отримали Таїнство Хрещення, відновлять хресні обітниці у будь-якій дозволеній формі.

Згідно Декрету Апостольської Пенітенціарії’ визначаю наступні святі місця в Кам’янець-Подільській Дісцезії, в яких можна отримати повний відпуст протягом Року Віри:

Кафедральний храм Святих Апостолів Петра і Павла у м. Кам’янці-Подільському, санктуарій Матері Божої Летичівської в смт Летичеві, санктуарій Божого Милосердя у м. Вінниці, санктуарій Ісуса Браїлівського в смт Браїлові;

при умові, що вірні візьмуть участь у якомусь літургійному Богослужінні або принаймні залишаться на якийсь достатній час для зосередження у роздумах над Словом Божим та істинами християнської віри, закінчуючи їх проказуванням молитви «Отче наш», «Вірую».

 

Визначаю також дні, у які протягом Року Віри вірні можуть отримати повний відпуст:

а також традиційно з нагоди парафіяльного свята Покровителя храму, за умов, що візьмуть участь у якомусь літургійному Богослужінні або принаймні залишаться на якийсь достатній час для зосередження у роздумах над Словом Божим та істинами християнської віри, закінчуючи їх проказуванням молитви «Отче наш», «Вірую»:

Протягом Року Віри усім священикам Кам’янець-Подільської Дієцезії, які будуть сповідати у Кафедральному храмі Святих Апостолів Петра і Павла у м. Кам’янці-Подільському, у санктуарії Матері Божої Летичівської в смт Летичеві, санктуарії Божого Милосердя у м Вінниці, санктуарії Ісуса Браїлівського в смт Браїлові,

а також у визначені цим Декретом дні та з нагоди парафіяльного свята Покровителя храму в усіх еригованих парафіях Кам’янець-Подільської Дієцезії

дозволяю уділяти розгрішення від гріхів, розгрішення від яких застережене єпископу.

Кам’янець-Подільський 11.10.2012

о. ВІТАЛІЙ ВОСКОБОЙНІК
Канцлер

Єпископ ЛЕОН ДУБРАВСЬКИЙ
Правлячий Єпископ Кам'янець-Подільської Дієцезії