Pro memoria в справі можливостей отримання відпустових благодатей, пов’язаних з таїнством Євхаристії

PDFДрукe-mail

І всеукраїнський Євхаристійний конгрес

kongres166Римсько-католицька Церква на Україні переживає час підготовки до першого Всеукраїнського Євхаристійного Конгресу, котрий відбудеться на переломі травня – червня 2012 року. Очікуючи на це виняткове вшанування Євхаристійної Тайни, постійно усвідомлюємо, що вона є “джерелом і водночас вершиною всього християнського життя” (Lumen gentium, 11). З огляду на цілковите та більш плідне використання Христового дару любові, в перспективі Євхаристійного Конгресу нагадуємо пастирям та вірним про можливість отримання відпустів (див. ККП, кан. 992-997), безпосередньо пов’язаних із таїнством Євхаристії.

Згідно з Enchiridion induligentiarum, (№ 7-8; 27), повний відпуст (котрий можна отримати тільки один раз впродовж дня) уділяється вірному:

– якщо він навідує Пресвяті Дари та адорує їх хоча би півгодини;

– якщо він у Великий Четвер під час процесії з Пресвятим Таїнством після Святої Меси Вечері Господньої побожно відчитає (відспіває) слова Пресвята Господня Тайно (Tantum ergo);

– якщо він побожно візьме участь в урочистій євхаристійній процесії, особливо в урочистість Пресвятого Тіла і Крові Господньої;

– за побожну участь в літургійному обряді закінчення євхаристійного конгресу;

– якщо він приймає Перше Причастя або бере участь в такому святкуванні;

– якщо він у будь-яку п’ятницю Великого Посту після прийняття Причастя помолиться перед розп’яттям молитвою Ось я, о добрий Ісусе;

– за участь у приміційній Святій Месі або в Месі з нагоди річниці свячень пресвітерату чи консекрації єпископа.

Благодать часткового відпусту вірянин може отримати тоді, коли:

– навідує Пресвяті Дари;

– прослявляє Господа Ісуса, присутнього в Пресвятих Дарах, словами молитви, затвердженої Церквою (напр. Adoro te devote);

– духовно приймає Святе Причастя;

– молиться словами вдячності після прийняття Причастя, відмовляючи відповідні молитви, напр. Душо Христова або Ось я, о добрий Ісусе.

Нагадуємо, що отримання повного відпусту можливе лише за виконання чотирьох обов’язкових умов:
  1. сповідь (після однієї сповіді можна отримати більш ніж один відпуст);
  2. євхаристійне Причастя (після одноразового його прийняття можна отримати лише один повний відпуст);
  3. молитва в наміреннях Папи (одна молитва уможливлює лише один повний відпуст);
  4. внутрішній намір повного розриву з гріхом, у тому числі з повсякденним.
Благодать відпусту дає вірному допомогу у відпокутуванні кар за гріхи та підтримує його на дорозі до спасіння. Отримання відпусту нехай  допоможе  плідно “відкрити головне значення Євхаристії в житті християнина” (Sacramentum Caritatis, 21). Очікуючи Конгресового святкування спасаючого Господа, нехай особисті зустрічі з євхаристійним Христом укріплюють серця вірних та додають  сил  у виконанні щоденних обов’язків.

 

+ Маркіян Трофим’як
Голова Комітету
Першого Євхаристійного Конгресу
Римсько-Католицької Церкви в Україні


 

Якщо ви помітили помилку в тексті натисніть: Ctrl + Enter.
: Купить корпус для компьютера. Самый лучший корпус для компьютера. Игровой корпус для компьютера. Скачать программы для компьютера. Быстро скачать русские программы для компьютера. Скачать программу для очистки компьютера. Профильная труба цена. Трубу профильную куплю дорого. Труба профильная гост. Новые смартфоны цены. Купить новый самсунг смартфон. Новая модель смартфона.
Горяще туры в турцию. Лучшие туры в турцию все включено. Подбор тура в турцию. Народное лечение глаз. Все болезни глаз лечение. Отекли глаза лечение. Готовые программы Python. Учим python 3 быстро. Скачать книги по языку python. Боли внизу живота. Болит живот при беременности сильно. Почему болит живот.
skrynka-intencij2

Дієцезіяльні Проекти

football180x180
caritas18Ox112
wsd-gorodok
ibn-gor.org.ua180x112
credo-ua.org180x112
credo-ua.org180x112

Друзі

rm170x60

ewtn170x51

cmc-ban-big

Powered by ArtGattino
hosting gattino.org.ua